Czy Polską rządzą durnie?

Pytanie jest zasadne w odniesieniu do sytuacji po upadku ukraińskiej rakiety w Przewodowie.

 

Swoich uwag nie odnoszę do samego konfliktu i nawet polskiego zaangażowania, ale do procedur i reakcji władz w określonych sytuacjach.

 

Trwający konflikt za wschodnią granicą powinien implikować powstanie różnych procedur postępowania w określonych przypadkach, a zwłaszcza mogących zaistnieć incydentów związanych działalnością militarną.

Oczywiście - pierwszą sprawą jest określenie, czy faktycznie wynikał z racji takich działań, czy też miał inne przyczyny.

 

Procedury powinny być ściśle przestrzegane z racji możliwych konsekwencji. Tu nie powinno być żadnego "widzi mi się" jakiegoś decydenta, a jego działanie kontrolowane przez stosowne gremium.

Proszę zauważyć, że podobne temu z Przewodowa incydenty miały miejsce w Mołdawii. Już to sugeruje, że wspomniane procedury każde poważne państwo powinno mieć opracowane.

 

Tymczasem na wieść, że spadła jakaś rakieta i to skutkująca stratami materialnymi li ludzkimi, a bez określenia źródła jej pochodzenia, najwyższe władze państwowe rozpoczynają proces przewidziany dla ataku na terytorium NATO. Do tego przypisują sprawstwo Rosji - nie mając po temu potwierdzeń. Wezwany został w trybie pilnym ambasador Rosji, a do NATO sugestię, że powinien być procedowany punkt 5.

 

A co by było, gdyby okazało się, że nastąpił upadek meteorytu? Już głupszego przykładu nie można chyba wymyślić, ale konieczne jest branie pod uwagę takiego wariantu.

 

Wnioski są takie, że nasi decydenci pominęli (prawdopodobnie) procedury przewidywane w takich sytuacjach. Na tym poziomie odpowiedzialności odpowiada to Zdradzie Stanu i kwalifikuje się do Trybunału Stanu.

Czy te sugestie nie są zbyt ostre?

No dobrze. Tylko proszę pomyśleć jakie skutki miałyby te poczynania dla Narodu Polskiego, gdyby w NATO byli ludzie także "w gorącej wodzie kąpani"? Dobrze, że Biden "wziął za ucho" rozjątrzonych chłoptysi i wyrzucił za drzwi dla ochłonięcia.

 

I jak teraz mówić o Majestacie Rzeczypospolitej reprezentowanym przez Prezydenta (w krótkich majtkach)? Mnie jest wstyd.  

Krzysztof J. Wojtas

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.6

liczba ocen: 20

 • Polskie standardy parlamentarne

  • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal

   Ja jestem za likwidacją Sejmu.

   • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal#Krzysztof J. Wojtas

    Knesejmu Ukropolin a nie Sejmu Rzeczpospolitej... problem nalezy definiowac jednoznacznie a nie "wylewac dziecka z kapiela"...

  • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal

   Skoro takie mamy bydło , do tego promowane przez Jarosława na marszałka to już wszystko w bantustanie przejdzie . Salute . https://wydarzenia.interia.pl/dziki-kraj-dziki-swiat/news-super-express-kolejny-samolotowy-skandal-z-udzialem-polskich,nId,1582969

  • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal

   Cytując zdanie pana Maciaka.


   To są szopki mające sprawić wrażenie, że Konfederacja jest prorosyjska. 20% elektoratu w Polsce jest za ułożeniem poprawnych stosunków z Rosją. To jest potężna siła, tyle co głosujących na PiS. I dlatego należy ich skierować na jakąś gwnianą Konfederację, która robi to co PiS każe. Bossaki , Męceny i reszta tej wstrętnej szajki.

  • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal

   Wierzyc sie nie chce, ze w Polsce na kariere parlamentarną zasługują klozetowe sprzątaczki z podmiejskich szaletów... bez wyksztacenia i kwalifikacji.
   Nie wiem co prawda, jakie sa w Polsce wymagane kwalifikacje na posła do parlamentu, ale widac polski sejm nie ma specjalnych wymagań dla przedstawicieli ...narodu.
   Ten tępy kocmołuch nie wie nawet o tym, ze to 'ruskie onuce' wyzwoliły Polskę od ... hitlerowskich butów oficerskich.
   Ta polska posłanka, to albo nie ma pojęcia o erystyce - albo sejm w Warszawie to przytułek dla niewyżytych samic, które z braku wiedzy i znajomosci podstawowych zasad zachowania w miejscach publicznych - nigdy nie słyszały o tym , ze zarówno mowa nienawiści jaki rasowe sentymenty odpadają pod pewien paragraf.
   Ta uliczna sawantka, nie tylko zbezcześciła zasady parlamentu ale i obraziła polskiego podatnika i wyborce.
   A swoją drogą, zastanawiam sie, czy specjalistka od ruskich onuc, być może dopuściła sie zdrady stanu, reprezentując w polskim sejmie,.. hitlerowskie buty oficerskie.

   A w ogóle, to zadziwia zachowanie pewnych pan w sejmie i w mediach, które swoim zachowaniem przypominają albo babcie klozetowe albo strażniczki kapo w obozach koncentracyjnych.
   Moim skromnym zdaniem, kto chce kandydować do parlamentu - powinien zdać egzamin ustny i pisemny .ze znajomosci Konstytucji i znac przynajmniej poczet królow Polski...
   .

   • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal#Tiamat

    Prosze, nie obrazaj klozetowych babc porownujac do nich sejmowy chlewik.

   • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal#Tiamat

    //Moim skromnym zdaniem, kto chce kandydować do parlamentu - powinien zdać egzamin ustny i pisemny .ze znajomosci Konstytucji i znac przynajmniej poczet królow Polski...//

    Wystarczy test na inteligencję, IQ poniżej - 100 zakaz pełnienia funkcji publicznych. Do tego przyda się test psychologiczny, taki jaki przechodzą policjanci, żeby wyeliminować ze służby psychopatów.

  • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal

   Ta Gosiewska to jakaś nawiedzona blondynka, co nawąchała się ruskiej onucy jako narkotyku. jej ojciec zginął w samochodowym wypadku i tyż był posłem jak ta baba jego córka. Ona dała świadectwo głupocie swoich wyborców, co ją wybrali. proponuję więc wszystkim z miasta Szczecinek, aby zastanowili się nad swoją decyzją dającą poparcie tej Qrwie. Ona sprowadzi na nas, na całą Polskę, nieszczęście. to są skutki poparcia dla idiotek.

   • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal#sulislaw

    Jej nazwisko panienskie: Kierat , urodzona w Gdansku. Aferzystka i skandalistka.
    Faktycznie, skonczyla liceum, ale kariere zapewnili jej dwa zydowskie kurduple: L. i J.Kaczynscy, z ktorymi mial uklad P.Gosiewski , ktory wyglada na "ukra".
    M.Gosiewska posiada 2 odnaczenia: jedno od Gruzji, a drugie od UPA-iny.
    Poza tym nigdzie nie mozna znalezc informacji o jej pochodzeniu.
    ZRODLA INFORMACJI:
    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jadwiga-gosiewska-malgorzata-nie-chciala-znac-mojego-syna/43hxt
    https://natemat.pl/394643,malgorzata-gosiewska-kim-jest-pierwsza-zona-eryka-gosiewskiego
    https://www.se.pl/wiadomosci/polska/malgorzata-gosiewska-pila-z-biskupem-milczala-zeby-nie-mieszac-go-w-brud-aa-fPeC-UGi3-sjag.html
    https://peopleai.com/fame/identities/malgorzata-gosiewska

    • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal#sulislaw#fiesta

     //Jej nazwisko panienskie: Kierat , urodzona w Gdansku. Aferzystka i skandalistka //

     Póki co pani Gosiewska ma status polskiego polityka i w imieniu Polskie składa deklaracje.
     Na przykład w ukraińskiej telewizji zapewniając że Polska stworzy specjalny program dla krymskich Tatarów.Zgodnie z tym programem Tatarzy będą studiować na polskich uczelniach,zdobywać konieczne doświadczenia po to aby mogli wrócić do siebie i wdrażać to czego się nauczyli.

  • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal

   Ja nawet nie jestem w stanie skomentować.
   Ryzykuję stwierdzenie, że gdyby naszym umiłowanym posłom - osłom zrobić badania i testy na inteligencję ... wynik byłby poniżej średniej (krzywej) statystycznej.
   Zidiocenie jest już tak powszechne, że nikogo już nie zaskakują i nie oburzają takie zachowania - w tym przypadku sposób prowadzenia debaty. Ten sam model panuje w łże mediach i w ogóle wszędzie.
   Ja już z opinią tzw. publiczną się nie patyczkuję !!! Dzisiaj jawnie postawiłem się swojemu naczalstwu na kontrakcie w sprawach rosyjsko-ukraińskich, doprowadzając do porządku myślowo-logicznego .... i pracuję dalej. Przyznano mi rację (o dziwo sam prezes).
   Tu brawo za męską odwagę dla mojego naczalstwa. Dodam, że z pochodzenia ukrainiec, miłośnik ukrainy posiadający tam przyjaciół ziemię i połowę życia. Zatem rebiata - ODWAGI.

   • Polskie standardy parlamentarne#ikulalibal#Zelmer

    E tam zmiana " kurpirow " przy zlobie zostala zaplanowana... prze Sanhedryn. A tak jak pisze p. Stasiu Michalkiewicz dalej oglupieni maja troche "czasu potanczyc oberka" miast zjednoczyc sie co do principiow i zrobic zamieszanie.

 • @Autor

  No to pogdybajmy.
  A co by było gdyby banderowcy zamontowali na tej rakietce głowicę atomową.Skoro usraelskie i polskie radary nie zareagowały to ten banderowski kurdupel może nam podesłać co chce i zwalić winę na kwiożerczego Putina a wtedy na pewno rozpęta piekło na ziemi na czym mu bardzo zależy.

  • @Autor#matterhorn

   " ...to ten banderowski kurdupel może nam podesłać co chce i zwalić winę na kwiożerczego Putina a wtedy na pewno rozpęta piekło na ziemi na czym mu bardzo zależy."

   Całe szczęście nie mają dostępu (przynajmniej oficjalnie), ale za to "przodująca demokracja" już ma, a do Polski może przywieźć co chce, kiedy chce i gdzie chce... Myślę, że tylko widmo apokaliptycznej odpowiedzi ze strony FR lub/i PRC ich od tego powstrzymuje.

   Pozdro!

  • @Autor#matterhorn

   Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że taka rakieta trafi w rejsowy samolot.

  • @Autor#matterhorn

   Jasiek "Faktycznie z tym handlem zbożem może coś być na rzeczy.
   Ale żeby Mykoły dały się namówić na coś takiego"

   Nie Mykoły o tym decydują, tylko korporacje zachodnie co wywożą zboże na wielką skalę. Oby nie było głodu na Ukrainie.

   • @Autor#matterhorn#Pedant

    "Oby nie było głodu ........"Nawet jeżeli do tego dojdzie, to wiadomo kto będzie winny ?

 • @ Autor, Wszyscy,

  "A co by było, gdyby okazało się, że nastąpił upadek meteorytu? "

  Miałem odpowiedzieć na pytanie tytułowe, ale ponieważ parę godzin wcześniej coś mnie "natchło" i skojarzyłem pewien fakt ze sformułowaniem, którego sam czasem używam dla opisu przynajmniej słownej maskirowki ("upadek meteorytu", "piorun kulisty", "wybuch gazu" albo inne "naturalne nieszczęście" ) to skomentuję ten fragment wpisu:

  Otóż jeszcze przed rozpoczęciem SOW w polskojęzycznych mediach pojawiały się informacje o przemycie broni z Ukrainy (mowa była nawet o jakichś działkach (!) ).
  Natomiast już po rozpoczęciu przez FR SOW napotkałem informacje o tym, że znakomita większość dostarczanej Ukrainie pomocy militarnej "rozchodzi się po kościach".
  Ostatnimi takimi informacjami na które zwróciłem uwagę były te, które pojawiły się w mediach... fińskich (w nich była mowa o tym, że broń z U trafia do grup przestępczych). Jeśli zatem już Finowie (czyli jednak w pewnym sensie niezbyt odległa, ale jednak egzotyka) wiedzą takie rzeczy, to co musi się odstawiać w Polsce, gdzie SOW wywołał kilkumilionową falę uchodźców? A no mogą powstawać tzw. dziuple, gdzie składowana jest broń.
  I tu pojawiają się pogłoski o jakichś elementach od S-300. Gdzie by tu ją ukryć... może jakoś pod większą wagą... o kuź.... trochę przyczepa była za ciężka, albo bnd/dia/sbu itp nie przewidziało przyjazdu ciągnika zanim zdążą ją ulokować w miejscu docelowym.
  No i mamy wybuch. Teraz go trzeba tylko odpowiednio zagospodarować medialnie - oczywiście w ramach obowiązującego w "wolnym świecie" gusła winny może być tylko jeden i dlatego "nasi" się tak wyrwali. A że akcja była zupełnie nie planowana to i "Bi" nie zapałał entuzjazmem do wersji wydalonej przez nieudolnie nam panujących.
  Czy to możliwe? Nie wiem, ale tak mi się skojarzyło, bo wersja, że pijane Mykoły miały taki odpał i przypadkiem odpaliły chyba jednak deficytowe S-300 oraz trafiły w wagę w Polsce i to gdy był na niej/przy niej ciągnik, nie wydaje mi się bardzo prawdopodobna. Wersja z wypadkiem w "dziupli" przemawia do mnie już bardziej.

  Ode mnie oczywiście 5* i serdeczne pozdrowienia.

  • @ Autor, Wszyscy,#Jasiek

   Można sądzić, że przy granicy trwa handelek zbożem. I można też mniemać, że powstają jakieś anse.
   Żaden problem, by dogadać się z obsługą obrony plot na taką "współpracę".

   Czy to możliwe?
   A dlaczego rakieta leciała nisko tak, że sporo osób ją słyszało (czy tez i widziało)? Gdyby spadła po chybionym ataku - raczej byłoby to z dużej wysokości, czyli uderzenie w punkt.

   500 policjantów pilnuje terenu. Nie dziwi to?

   • @ Autor, Wszyscy,#Jasiek#Krzysztof J. Wojtas

    Faktycznie z tym handlem zbożem może coś być na rzeczy.
    Ale żeby Mykoły dały się namówić na coś takiego i przyłożyły tak drogim sprzętem i jeszcze trafiły z S-300 w wagę... Sam już nie wiem.
    Niski lot poza tym mógłby też świadczyć, że to jednak nie S-300 tylko... Kalibr, a tego Mykoły przecież nie mają.
    Dziwna sprawa....

   • @ Autor, Wszyscy,#Jasiek#Krzysztof J. Wojtas

    Rakieta nie lata nisko...!!! Prosze bzdur nie pisac. Polecam podrecznik Artylerii Rakietowej !!! Widac ze Wasc nawet na obowiazkowych cwiczeniach studentow na poligonie nie byl ! Mlodzik Wasc.

 • Czy Polską...

  To przecie kwiat styropianowch eLYT wybranych w "wolnych wyborach" 4 czerwca 1989r.A wracając do temat słuchając urojen ministra od wojny niejakiego płaszczyka to mam obawy o jego stan,muśi być facet w niezłym klinczu,normalny człowiek nie pierxxxxxi takich głupot.

 • To nie durnie to wroga Polsce agentura albo karierowicze.

  Jedni mają w obowiązkach służbowych robić z siebie durna
  inni robią z siebie durnia dla wielkich pieniędzy ..np dziennikarze którzy wiedzą że bez robienia z siebie durnia pod dyktando globalnej mafii nie ma wielkich pieniędzy...
  a gdyby powiedzieli niewygodną dla mafii prawdę to wiedzą Że natychmiast dostaną kopa w d..pę z roboty...
  to samo dotyczy polityków, tzw. "ekspertów", urzędników na urzędach czy całego systemu władzy.... w sumie jest ich kilka tysięcy ..mafia trzyma ich krótko za mordę ale dobrze płaci
  a oni trzymają za mordę cały Naród Polski.. który systemowo jest niemy , nie ma głosu w mediach (poza internetem co bardzo mafię wk..wia).
  Wystarczy kilka tysięcy zdrajców (no i odpowiednie oddziały mundurowych i służb które mają tylko karnie wykonywać rozkazy...dowódców ustanowionych przez mafię) by rządzić prawie 40 milionowym narodem...
  to są technologie prowadzenia dyktatury doskonalone przez setki lat kolonizacji różnych krajów na świecie.

 • Durnie rządzą

  bo inne durnie głosowały na PiS. I to dwa razy.

  • Durnie rządzą#kowalskijan584

   nie brakuje takich na portalu...

  • Durnie rządzą#kowalskijan584

   Jakby u władzy była opozycja - byłoby lepiej?
   Jeszcze trochę pyskujesz, a za Tuska byś już siedział.

   • Durnie rządzą#kowalskijan584#Krzysztof J. Wojtas

    A nasza kolezanka "Prezydentka" to przepiorka ??? Siedza ci co maja siedziec...drobne "figurki" dla podgrzania napiecia.

  • Durnie rządzą#kowalskijan584

   Jakby durnie nie głosowały na PIS to rządziło by PO.
   Jak rządzi PO już wiemy (masowe prywatyzacje czyli wyprzedaż majątku... jest jeszcze parę polskich firm do wyprzedania... na 500+ "niema i nie będzie oniendzy", rewaloryzacje emerytur na poziome 0.5%....służba zdrowia sprywatyzowana.. a leczenie zęba to nie 200 zł ale 400 zł.. i podobnie inne wizyty u prywatnych lekarzy... płace minimalne na poziomie 2016 roku
   itd itp... polityka zagraniczna zwłaszcza wschodnia taka sama... "nadzwyczajna kasta" absolutnie nietykalna...

   Jak widać dobrze że "durnie" głosowali na PIS przynajmniej uratowali trochę jakość swojego życia... inaczej znowu przy śmietnikach tworzyły by się kolejki...jak za czasów PO.
   Durnie głosując na PIS ratowały swoją skórę w panicznym strachu przed PO...przed przedwczesną śmiercią z braku "piniendzy" na prywatnego lekarza, .. na mieszkanie, na żarcie na wszystko co stanowi podstawę do przeżycia.

 • Brawo! Bardzo celne wnioski.

  Wczoraj na Bali, gdy Zelenski (via internet) wbrew wszelkeij logice i wbrew oswiadczeniu Bidena dalej bajdurzył o "rosyjakim śladzie" jakiś nie nazwany z nazwiska NATOwski dyplomata krzyknął w jego kierunku: "Pan kłamie!" i panowie się pokłócili.
  Co jest bardzo dobrą nowiną.

  • Brawo! Bardzo celne wnioski.#Joanna M.Wiórkiewicz

   Matrix mamy wszędzie . Salute . https://www.salon24.pl/u/albatros/726463,malgorzata-gosiewska-razem-z-oun-i-poslami-pis-ue-z-brukseli-ma-pojsc-szturmem,8

   • Brawo! Bardzo celne wnioski.#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

    To tekst dzielnego Albatrosa z r.2016. Historia dopisała ( i dopisuje) tragiczny komentarz.

    • Brawo! Bardzo celne wnioski.#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

     Polecam komentarze od mikrocefali . Nasza Jagienka już się zamotała jak to zwykle z unymi bywa . Szkoda deliberować nad obecnymi gamoniami . Ukłony .

    • Brawo! Bardzo celne wnioski.#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

     War News . Salute .

  • Brawo! Bardzo celne wnioski.#Joanna M.Wiórkiewicz

   Dobre !!!! Dziekuje :-))))) Troche te wiescia dodala Pani otuchy !

 • K. Wojtas

  "Wnioski są takie, że nasi decydenci pominęli (prawdopodobnie) procedury przewidywane w takich sytuacjach."/K. Wojtas/

  Prawdopodobnie?

  Na próżno byłoby szukać w tym tetryczeniu jakichkolwiek faktów, mających przy tym odniesienie do prawa międzynarodowego.

  A więc, jakie to są procedury samozwańczy cywilizatorze?

 • Delikatnie pojadę tą zouzą

  - TEN RZĄD TO NIE DEBILE, TO ZAPRZEDANE PIESKI, KTÓRYMI WŁADA RZYDO_UKRO_OGON !

 • autor

  przeciez Pan doskonale wie , że to nie durnie , to ludzie w wiekszosci przygotowani do swojej roli , którzy za to doskonale wiedza kim rządzą
  A że ci którymi rządza maja to w większosci w dupie to jest jak jest a będzie smieszniej

 • A propos "celności".

  "07:42,
  dzisiaj na okolice Nikopola spadło ostatniej nocy 40 pocisków. Nie było ofiar." 

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-268-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,3390,akt,180959,mHash,ead843a25df08ee72387f8cea507644b#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 • Krzysztof J. Wojtas komentarze użytkownika piątek, 18 listopada 2022, 08:12:34 Durnie rządzą#kowalskijan584

  "Jakby u władzy była opozycja - byłoby lepiej?
  Jeszcze trochę pyskujesz, a za Tuska byś już siedział."

  Czy ja za każdym razem muszę dopisywać hasełko "PiS PO jedno zło" ?

  Każdy kto głosuje na magdalenkową ferajnę, która przez tyle lat udowodniła, że ma w nosie los Polaków jest głąbem.

  Osobiście na własny użytek, opracowałem sobie szybki test na rozpoznawanie rodzaju głupiego Polaka:

  debile głosują na PO,
  kretyni głosują na PiS,
  idioci głosują na resztę magdalenki (PSL,SLD),
  imbecyle głosują na nowo-twory partyjne (Konfederacja, Hołownia, .Nowoczesna, Palikot, Kukiz itd.).

  • Krzysztof J. Wojtas komentarze użytkownika piątek, 18 listopada 2022, 08:12:34 Durnie rządzą#kowalskijan584#kowalskijan584

   Oj, Kowalski, Kowalski.
   Jakoś nie widzę na skali miejsca dla tych, którzy głosowaliby na Szanownego.
   Może "niedzielscy"?

 • @Krzysztof J. Wojtas komentarze użytkownika piątek, 18 listopada 2022, 08:12:34

  "Oj, Kowalski, Kowalski.
  Jakoś nie widzę na skali miejsca dla tych, którzy głosowaliby na Szanownego.
  Może "niedzielscy"?"

  Na wybory nie chodzi 50% Polaków. Wystarczy skłonić 10-20% z nich aby poszli i zagłosowali na niezależnych a beton polityczny zacznie powoli pękać.

  "PiS PO jedno zło"

  (to na wypadek gdyby ktoś znowu mi zarzucił, że krytykując PiS automatycznie popieram PO albo inną bandę pomagdalenkową).

  • @Krzysztof J. Wojtas komentarze użytkownika piątek, 18 listopada 2022, 08:12:34#kowalskijan584

   Tylko jak zmusić do wyborów tę "milczącą większość"? A drugie, czy na pewno głosowaliby tak jakby Szanowny chciał?
   Ja zakładam konieczność rozwiązania ideowego - Cywilizacji Polskiej jako alternatywy systemowej.
   Moim zdaniem, jeśli koncepcja dotrze do świadomości znacznej grupy Polaków - jest szansa na zmianę.
   Jedno jest tylko pewne: nie wolno wpuścić w szeregi durniów i sprzedajnej swołoczy.

 • @Krzysztof J. Wojtas piątek, 18 listopada 2022, 12:06:25 Krzysztof J. Wojtas komentarze użytkownika piątek

  "Tylko jak zmusić do wyborów tę "milczącą większość"? A drugie, czy na pewno głosowaliby tak jakby Szanowny chciał?"

  Na przykład przestać pierdzielić, że trzeba głosować na PiS bo przyjdzie złe PO i będzie gorzej (albo odwrotnie- trzeba głosować na PO bo przyjdzie zły PiS i będzie gorzej).

  W każdych wyborach jest kilku niezależnych w każdym okręgu wyborczym więc trzeba na nich głosować.
  Jakby ludzie głosowali na niezależnych od kilkunastu lat to dzisiaj mielibyśmy już jakąś kadrę. Może niewielką ale to i tak dużo.
  A tak nie mamy nic - ani sprawdzonej kadry ani podstaw materialnych.

  "Moim zdaniem, jeśli koncepcja dotrze do świadomości znacznej grupy Polaków - jest szansa na zmianę."

  Oczywiście, że tak, ale trzeba zacząć od małych kroczków.

  "Ja zakładam konieczność rozwiązania ideowego - Cywilizacji Polskiej jako alternatywy systemowej."

  Najpierw trzeba mieć podstawy materialne bo mając tylko morale zjedzą nas na przystawkę.

  "Narodowa polityka wewnętrzna ma przed sobą cel dwojaki: a jednej strony, zachowanie i rozwój siły moralnej narodu, z drugiej — rozwój jego sił fizycznych, zwiększenie zasobów materialnych, udoskonalenie narzędzi i środków jogo pracy i walki o byt narodowy, wreszcie podniesienie poziomu intelektualnego, postęp wiedzy i oświaty.

  Narodowi pod groźbą zagłady nie wolno zaniedbywać żadnego z tych dwóch celów.""

  R. Dmowski.
  http://www.polskietradycje.pl/artykuly/widok/325

 • Krzysztof J. Wojtas piątek, 18 listopada 2022, 16:03:45 @Krzysztof J. Wojtas piątek, 18 listopada 2022, 12:06:25

  "No to do roboty."

  Ja cały czas w robocie. Rozumiem, że przemówiłem do rozumu i K Wojtas oraz Oscar już nie będą więcej głosowali na PiS?