Ukraina - powstrzymać szaleńca

Ostatnie doniesienia z Ukrainy i wypowiedzi Zełeńskiego wskazują na wyraźną aberrację psychiczną u pełniącego obowiązki prezydenta.

Zarówno decyzje jak i zamierzenia Zełeńskiego wskazują, że jego stan psychiczny odpowiada temu jaki miał Hitler w ostatnim stadium wojny - wtedy, gdy Berlin był już okrążony.Też, tak jak Hitler, snuje swoje fantasmagorie dotyczące końcowego zwycięstwa i rozprawienia się z Rosją.

 

Widać, że chce doprowadzić do pełnego zniszczenia kraju i wymordowania mieszkańców. Nasuwa się analogia ze sposobem działań jakie miały miejsce podczas Powstania Jerozolimskiego, które Rzymianie stłumili mordując większość zaciekłych obrońców, a kobiety i dzieci sprzedając w niewolę. Symbolem jest Masada, której obrońcy, aby nie poddać się, popełnili zbiorowe samobójstwo - najpierw kobiety mordowały swoje dzieci, mężowie żony, aby na koniec wymordować się wzajemnie.

Nasuwa się przypuszczenie, że u Zełeńskiego, tak jak kiedyś w Palestynie, odzywa się "gen żydowski". Hitler też ulegał jego podszeptom.

Cała narracja tycząca wojny zaczyna mieć taki kontekst. Zełeński nakazuje w Mariupolu walczyć do końca, a chcących się poddać - rozstrzeliwać. Liczy, że jak Rosjanom braknie amunicji - to Ukraińcy wezmą odwet.

 

Warto w przytoczonym kontekście przeanalizować decyzje naszych władz - Dudy i Morawieckiego, pielgrzymujących hołdowniczo do Zełeńskiego  (o Grodzkim nie ma co wspominać, bo to już postać poza konkurencją). Czy swymi decyzjami mającymi podtrzymać wojnę nie będą winni krwi niewinnej ludności cywilnej?

Sugestia sił porządkowych (Kaczyński) ma sens jako oddzielenie społeczeństwa ukraińskiego od "zelotów" Zełeńskiego.

 

Postbanderowcy , powołujący się na tradycje UPA mającą w swym "dorobku" rzeź na Wołyniu , nie mają u mnie dobrych konotacji. Ale szkoda normalnych ludzi, chcących normalnie żyć i pracować.W końcu Polacy i Ukraińcy są nacjami najbliższymi sobie genetycznie wśród narodów Europy. Szkoda ich.

Krzysztof J. Wojtas

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.53

liczba ocen: 17

 • No tak...

  Ten zły to Duda i Morawiecki (potwierdzam!) ale już Kaczelnik nie.
  Kiedy Wojtas wyleczy się z miłości do tego karakana z Żoliborza? To jest szkodnik większy nawet od Tuska. Niewiarygodne ale prawdziwe.

  Wyzwolenie Mariupola nastręcza reżimowi wiele problemów.
  A pierwszym z nich jest wyjaśnienie publiczności, gdzie zniknęło 25 tys. dobrze uzbrojonych i wyszkolonych bojowników, którzy zostali przeszkoleni przez zachodnich instruktorów do przebicia się przez południową flankę DPR do granicy z Rosją. Główna oficjalna wersja głosi, że bojownicy w Mariupolu, ze swoim rozpaczliwym oporem, dali czas pozostałym miastom na przygotowanie się do obrony. Jednak takie podejście jest sprzeczne ze zwycięską propagandą, którą cały czas karmi się ludność.
  Arestowicz, który niedawno stał się tubą zespołu Ze, zaczął tłumaczyć ludziom, że upadek Azowstalu był w rzeczywistości wielkim zwycięstwem. „Prezydent Ukrainy powiedział dziś, że jeśli obrońcy Mariupola zginą, to Ukraina wycofa się z negocjacji, czyli po prostu je wykończymy… A to już zupełnie inna sprawa. To Ukraina będzie dyktować warunki. I nie mają nic do gadania, mają kryzys i straszną katastrofę polityczną, nie wiedzą, jak wyjść z tej sytuacji. W rzeczywistości to wszystko zwycięstwo Ukrainy ”, bełkotał Arestowicz.
  Wygląda jednak na to, że twórczość Arestowicza nie odniosła sukcesu wśród ukraińskiej publiczności. Poważnym problemem dla zespołu Ze były współczujące "vidosiki" od otoczonych bojowników domagających się odblokowania. Przecież trzeba wyjaśnić, dlaczego zwycięska armia ukraińska, która codziennie niszczy „hordy orków”, nie może opuścić „Azowstalu”.

  Nawiasem mówiąc, poddani marines powiedzieli, że zostali wysłani, aby przebić się z rozkazu Sztabu Generalnego do Zachatówki, znajdującej się głęboko na tyłach oddziałów DRL, czyli na pewną śmierć. A rozkaz ten nastąpił zaraz po apelu piechoty morskiej z oskarżeniem dowództwa i władz. Większość 36. Brygady poddała się. Ale skargi w jej imieniu nie ustały. Teraz wraz z Kaliną i Radiszem z Azowa samozwańczy dowódca nieistniejącej już 36 brygady major Wołyń pisze apele, które proszą papieża o zwolnienie blokady, co prawdopodobnie powinno oznaczać, że ani Zełenski, ani Załużny i Arestowicz nie mogą im pomóc.

  Ale chyba największym problemem Zełenskiego są żądania zachodnich „przyjaciół”, aby spróbować wyciągnąć z Azowstalu zagranicznych doradców, oficerów wywiadu, instruktorów i ich strażników. , według niektórych doniesień, zamienionych przez „Azowitów” w „ludzką tarczę”.
  Zełenski chciał ich wymienić na Medwedczuka ale Putin nie był zainteresowany. Może co najwyżej dać dwóch brytyjskich najemników, którzy się poddali. Najwyraźniej Zełenski będzie musiał dokonać wymiany, która nie jest dla niego tak interesująca, po raz kolejny pokazując, że jest kompletnym przegranym.

  • No tak...#Jarek Ruszkiewicz SL

   Kurdupel, Szanowny Panie, kurdupel zwyczajny wystarczy. W Kaczelniku cień jakieś nobilitacji jeszcze się błąka a kurdupel i tego gotów się chwycić dla szukania fałszywej aureoli...
   -------
   Już żadne negocjacje z UA nie są przewidywane. Jest tylko ewentualne oczekiwanie na bezwarunkową kapitulację. Można zastanawiać się co lepsze? Czy jak najszybsza kapitulacja, czy owrotnie? Cynicznie na sprawę patrząc, dla nas najlepiej byłoby aby kapitulacja zdarzyła się raczej później niż wcześniej. Więcej banderowców zostanie unicestwionych, takoż najemników, więcej zniszczeń, więcej późniejszych potrzeb sił do odbudowy. Oczywiście z jest tam ponoć 1712 najemników z Polski. Jak filobanderowcy, to lepiej by nie wrócili do domu. Bo przyjdą za nimi i do nas.
   ---------
   W zasadzie to musimy być swiadomi gigantycznje presji macherów z USA & co na wygraną UA &co. Oni spokojnie dorzucą siły NATO całej EŚ do walki z Rosją. Nawet jak tylko ruiny po Ural zostaną, to sobie zrekompensują obecne 100 mld$ UA przejmując ziemię z najtańszymi niewolnikami na świecie. Za tą prorokowaną miskę ryżu...
   ---------
   Co do zawartości Azovstalu to spodziewajmy się przełomu najóźniej do czwartku. To wtedy ma eksplodować bomba medialna o udziale doraców i oficerów NATO w przygotowaniu UA do napaści na DRL i ŁRL, co może zmienić zakładany wynik wyborów we Fracji i tym samym przewrócić do góry nogami plany jarmułkowych względem Słowian na wschodzie Europy.

  • No tak...#Jarek Ruszkiewicz SL

   Jesteś niereformowalny - nienawiść nie pozwala na najmniejszy promyk rozsądku.
   Czy te siły rozjemcze , które zaproponował JK w duchu mojej uwagi - byłyby sensowne?
   Dlaczego szaleniec Zełeński stwierdził, że nie rozumie propozycji?

   • No tak...#Jarek Ruszkiewicz SL#Krzysztof J. Wojtas

    //Jesteś niereformowalny - nienawiść nie pozwala na najmniejszy promyk rozsądku.//
    Nie pitol. Do Kaczyńskiego mogę czuć jedynie obrzydzenie a to jeszcze daleko do "nienawiści".

    //Czy te siły rozjemcze , które zaproponował JK w duchu mojej uwagi - byłyby sensowne?//
    Najgłupszy pomysł jaki słyszałem. To byłoby oficjalne wejście do wojny. Coś takiego musiałaby zatwierdzić RB ONZ a to nie wykonalne. Poza tym ten palant ubzdurał sobie, że to mieliby być żołnierze NATO. Psychol albo prowokator.

    • No tak...#Jarek Ruszkiewicz SL#Krzysztof J. Wojtas#Jarek Ruszkiewicz SL

     Durniu.
     Siły rozjemcze faktycznie musiałyby być z umocowaniem międzynarodowym; o ile pamiętam, to wojska NATO miały być brane, ale nie w charakterze sojuszu.

     I jeszcze. Te siły mogłyby być wprowadzone pod koniec konfliktu, gdy dochodzi do totalnego rozgardiaszu, gdzie następuje rezanie wszystkiego, co się rusza.
     Chodzi o to, aby nie pozwolić postbanderowcom na wymordowanie ludności cywilnej.

     Widzę, że nie rozumiesz o co chodzi. Nie rozumiesz zasad degeneracji w procesach ukraińskich, gdzie zdziczenie jest normą.

 • Putin wie, że ma z fajfusem i narkomanem do czynienia, więc ....

  ... im dłużej ta wojna trwa tym bardziej fajfus się w swoim narkoodlocie pogrąża.
  Co do karakana żoliborskiego to ma wprost genialny dar dobierania sobie skończonych śmieci na współpracowników, bo patrząc na tych wszystkich jego "premierów" oraz Budynia to tylko do takiego wniosku można dojść.
  I tyle w temacie ...
  KST

 • Krzysztof J. Wojtas

  Tu się zgadzam niemal z każdym stwierdzeniem . Genaralnie ma Pan rację z wyjątkiem drobnego fragmentu, gdzie tej racji nie znajduję.
  Chodzi o ten fragment z pokrewieństwem genetycznym.
  Nie można znaleźć pokrewieństwa genetycznego u ludzi o tak odmiennej mentalności. Te różnice nie biorą się znikąd, a są jednak bardzo wyraźne i czasami wręcz rażące.
  Być może w jakimś nawet istotnym odsetku takie pokrewieństwo znajdziemy. Jednak wśród Polaków i Polaków formalnych znajdziemy również biegunowo odmienne pokłady mentalności. Jednak wśród formalnych daremnie szukać istoty polskości. Tam tylko powierzchowny blichtr, patriotyzm sytuacyjny dysktowany potrzebą przekazu TV albo innego MSM, tam gotowość niewolniczego podporządkowania aż do wolt o 180* w zalezności od oczekiwanej prawdy etapu.
  To nie jest duch polskości. To jego zaprzeczenie.
  --------------------
  P.S. Pisanie czegokolwiek na S24, to już chyba obciach podobny pudelkom czy gazowniom.

 • Zelenski to aktor, marionetka, odgromnik w zakresie odpowiedzialności..

  podobnie jak Regan i wiele innych marionetek w rękach globalnej mafii.
  Oni nie podejmują decyzji oni tylko "reprezentują i biorą na siebie odpowiedzialność...
  pozwalając uciec od odpowiedzialności tym którzy faktyczne podejmują decyzje.
  .Identyczny mechanizm jest w wielkim mafijnym biznesie.
  Tam właściciel jest najczęściej anonimowy a jego decyzje firmują Prezesi..na własną odpowiedzialność.
  To wszystko marionetki, narzędzia globalnej mafii która podejmuje kluczowe decyzje.
  To globalna mafia tak się sprytnie okopała by nie ponosić odpowiedzialności za skutki własnych decyzji.

  Nic nie daje walka z marionetkami , mafia ich broni do pewnego momentu bo dla niej pracują. .a jak już mafii się nie opłaca to zmienia marionetkę na inną beż żalu...
  Podobnie jak nic nie daje walka z pożytecznymi idiotami mafii i najemnikami mafii.
  Mafia zawsze znajdzie następnych ...

  Jedyna metoda to zlikwidować systemowo zjawisko globalnej mafii.
  Siła globalnej mafii to jej majątek kasa na przekupstwa i motywowanie marionetek i sługusów do brudnej roboty.

  By pokonać mafię trzeba ją pozbawić zagrabionego majątku.
  Jedna droga to zniszczenie dolara którego mafia sobie drukuje do woli..
  druga droga to nacjonalizacja systemowo wielkich koncernów na świecie na rzecz krajów w których działają.
  trzecia droga to systemowe ograniczenie wielkości udziałów prywatnych w wielkich firmach
  do poziomu np. 1% udziałów. Wtedy manipulacje kursami są praktycznie niemożliwe.
  czwarta droga to systemowa nacjonalizacja wielkich mediów i zakaz uprawiania polityki przez media prywatne (bo to manipulowanie całymi narodami)
  Polityka tylko w mediach państwowych w dwóch kanałach rządowym i opozycyjnym.
  W kanale opozycyjnym każda partia na żądanie powinna mieć swoje godziny programowe.
  a za rząd nie ma prawa ingerować w treść programowe.
  Oba kanały o statusie TVP1 i TVP2 (dla Polski).
  Polityka prywatnie to tylko w sieci gdzie każdy ma jeden głos... a pieniądze nie decydują o donośności głosu (o skali odbiorców).

  I nie trzeba nawet ścigać ludzi tej mafii bo mafia przestaje być globalną mafią gdy straci siłę
  możliwości (dolar, zasoby ekonomiczne)
  Dla sprawiedliwości trzeba ich ścigać ..ale dla ich pokonania nie konieczności.

  Rosja wydaje się idzie tą drogą.
  Dolar i nacjonalizacja wielkich koncernów + media to klucz do wolności..

  • Zelenski to aktor, marionetka, odgromnik w zakresie odpowiedzialności..#Oscar

   Całkiem słusznie.

  • Zelenski to aktor, marionetka, odgromnik w zakresie odpowiedzialności..#Oscar

   problem jest wielki ,niewielu to rozumie a prawie każdy chce komentować sytuację na Ukrainie. ja zgadzam się w całości z Panem nawet dodał bym ,że wielu rządzących grają wspólnie w tej rozgrywce i dlatego widzę szansę na pokonanie globalistów. nie wierzę ,że P. Kaczyński nie gra wspólnie z P. Putinem-polityka podwójnego dna. granica białorusi ,teatr-był potrzebny dla upewnienia " Służb" ,że jesteśmy z nimi.oj niektórzy na tym blogu widzą to dziecinnie .

 • Co może Rosja?

  Wydaje mi się, że Rosja ma środki techniczne i ludzkie by namierzyć Żełeńskiego w każdym miejscu gdzie przebywa, czy z kim się spotyka.
  Mając go namierzonego, mogłaby go zlikwidować.
  Dla czego tego nie robi?
  Czy dla tego, że to głowa państwa?
  Czy może nie chce, bo tak jej pasuje?
  Amerykanie w pierwszej operacji militarnej przeciwko Irakowi dziennie wykonywali dwa tysiące nalotów lotniczych. Tak informowała amerykańska telewizja.
  Rosja jak poczytać, czy posłuchać, uderza na Ukrainę trzema rakietami dziennie, to we Lwów, to gdzieś tam pod Kijowem. To okrąża główne zgrupowanie sił ukraińskich i okrążyć nie morze, to udaje się Rosjanom zestrzelić jedną lub dwie ukraińskie toczki, posunąć się o 8 km do przodu, lub wycofać z jakiejś miejscowości i szykuje się do wielkiej bitwy. Gdzie, kiedy (?) nie wiadomo.

  • Co może Rosja?#Oświat

   Czy ty naprawdę wierzysz w to, że Zeleński siedzi na Ukrainie i na dodatek tam przyjmuje gości z zachodu???

 • Decyzje jak i zamierzenia Putina wskazują, że

  Decyzje jak i zamierzenia Putina wskazują, że jego stan psychiczny odpowiada temu jaki miał Hitler w pierwszym stadium wojny z całym światem.Też,tak jak Hitler, snuje swoje fantasmagorie dotyczące końcowego zwycięstwa i rozprawienia się z Ukrainą
  Miało być 3-4 dni i po ptokach
  Ale....

  • Decyzje jak i zamierzenia Putina wskazują, że#Major19

   Po ptokach to jest - u Szanownego.
   Takie uwagi to można pisać tylko bez jaj.

  • Decyzje jak i zamierzenia Putina wskazują, że#Major19

   proszę do lekarza prywatnie

 • na zachodzie kryzys

  • na zachodzie kryzys#Oświat

   Miejmy nadzieję, że ta propaganda pozostanie tylko propagandą, a nie stanie się proroctwem.
   Miejmy nadzieje wbrew rozumowi.

   • na zachodzie kryzys#Oświat#Tokoloshe

    Jeszcze rok temu prognoza Deagel.com na 2025 rok wydawała mi się naprawdę zbyt fantastyczna, żeby mogła być prawdopodobna.
    Teraz się okazuje, że jest bardziej niż prawdopodobna, a zaledwie za rok o tym czasie będzie już wiadomo czy się całkowicie spełni, czy będzie jeszcze gorzej ....,
    KST

 • Łatwo przyszło, łatwo poszło.

  Obecna taktyka Ukrainy wydaje się polegać na wystrzeliwaniu jak największej liczby pocisków, bo są za darmo.
  Amerykanie już wyrazili zaniepokojenie tym, że Ukraińcy wystrzeliwują pociski szybciej niż można je wyprodukować i dostarczyć. Jak na razie żaden kraj zachodni nie przestawił swojego przemysłu na produkcję wojskową jak to miało miejsce w czasach wojen światowych, lecz stara się utrzymywać produkcje na niskim poziomie i zwiększać zasoby armii latami produkując "na magazyn".
  Już niecały miesiąc temu minister obrony narodowej Wielkiej Brytanii w wypowiedzi dla Wowana i Leksusa stwierdził, że wojska brytyjskie opróżniły już swoje magazyny z Javellinów, by zaopatrzyć Ukrainę
  Wraz z wystrzeliwanymi pociskami działa zużywają się. By rozwiązać ten problem Zelenski zażądał ostatnio, by działa dostarczono razem z pociskami.
  No, są jeszcze pogłoski, że duża część uzbrojenia przysłanego na Ukrainę zostaje sprzedana na kolejnych szczeblach: na szczeblu rządowym, na szczeblu dowódców armii, na szczeblu dowódców oddziałów i na szczeblu zwykłych żołnierzy.
  W ten sposób budowane są żydowskie fortuny i ukraińskie fortunki.

 • Kaczyński to podnóżek Zełenskiego, Buidena, a gdyby przyszło co do czego, to i Putina.

  Oddzielenie społeczeństwa ukraińskiego od "zelotów" Zełeńskiego to właśnie plan Putina.
  Plan Kaczyńskiego był całkowicie przeciwny.
  Ofuknięty przez szefa, "Strateg" podkulił ogon i schował się w budzie, by myśleć nad kolejnym idiotycznym planem.

  • Kaczyński to podnóżek Zełenskiego, Buidena, a gdyby przyszło co do czego, to i Putina.#Tokoloshe

   Miesza Szanowny. Myli pojęcia i zasady. Celowo?

 • Ukraina to długa bajka a u nas....

  Żydzi dla interesu mogą wiele poświęcić - przecież dziś rocznica wybuchu jedynego właściwego powstania. Zapomnieli o świętym gettcie? Od rana nie ma klangoru? A może szef PR nie pozwolił mieszać w głowach tubylcom? Teraz przerabiamy inny temat. Widać że to ważny szef.

 • Jacy są Ukraińcy?

  Ta zawziętość przypomina mi historię o tym jak Czarniecki tłumił bunt w Stawiszczu.
  Warto o tym przeczytać, bo podobieństwa się nasuwają w związku z oblężeniem Mariupola.

 • A tymczasem

  https://www.msn.com/fr-fr/actualite/monde/la%20pologne%20pr%C3%AAte%20%C3%A0%20prendre%20en%20charge%20au%20moins%2010.000%20soldats%20ukrainiens%20bless%C3%A9s/ar-AAWmMk4?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=9b5d5b315b974ccba94f9995decb3886
  Polska zglosila chec przyjecia 100000 upadlinskich RANNYH zolnierzy(!!!!) na leczenie , wypisuja u mnie i okraszaja te wiesci zdjeciem mordy Morawieckiego! No tak, miliony kobiet i dzieci oraz tysiace bandytow do leczenia, zas autochtoni moga zdychac pod plotem
  Francuskie lzemedia donosza, takze, ze oczywiscie Rosja przegrywa w Donbasie, upadlina chyba wygra a ten krwawy Putler ( tak upadlincy nazywaja W.Putina !!!!) ma raka tarczycy i jest z nim bardzo zle!
  Naprawde rece i nogi odpadaja od podobnych " doniesien" i tylko chcialabym ,zeby ci, ktorzy uprawiaja taka bezczelna propagande wylecieli z intratnych posadek dziennikarskich . Tu we Francji ten "narybek" klamczuchow to zapelnie ladne , mlode dziewczyny oraz chlopcy z lekkim ( modnym ) zarostem . I oczywiscie upadlinskie (ladniutkie) dziennikarki mowiace po fracusku i bardzo na topie byly szpieg KGB, ba nawet kolega Putina ( czy on o tym wie ? )niejaki Jurij, ktorego rewelecyjna ksiazka wspaniale sie sprzedaje w Amazonie. No i ze 2 generalow oraz pulkownikow w odstawce oraz kilka postarzalych ( w Balzakowskim wieku madames) bylych "dyplomatek" !!!
  Ja bym to towarzystwa wzajemnej adoracji nazwala -- szambem ludzkim !!!

 • Znakomity tekst

  Brawo! Jestem pod wrażeniem , Swój komentarz rozwinę troszeczkę później. Tymczasem gratulacje i podziękowania. Greets.

 • Mol Tom

  Sa dwa kraje na swiecie w których Prezydentem i Premierem sa osoby pochodzenia żydowskiego . Pierwszy to Izrael drugim to Ukraina . Z tym ze ten tzw Prezydent tego drugiego kraju czyli Ukrainy stwierdził w Knesecie czyli takim izraelskim odpowiedniku parlamentu że własnie tworzy drugi Izrael . Moze warto przeanalizować historię powstania Izraela w XXw masakry Palestynczyków ich exodus z ziemi na której mieszkali Itd Bo ja znajduje wiele analogii A dogadanie sie z Putinem w sprawie podziału Ukrainy i likwidacje bojówek które dotychczas były użyteczne dla władzy to przypomina mi woltę porównywalna do tej która wykonał Piłsudski który dogadał sie z Bolszewikami Tak mi sie to kojarzy . Ktos z tylnego fotela pociaga za sznurki pomijając wszystkie oczywiste kwestie dla której ta wojenka sie toczy przemycajac własne idee niekoniecznie o nich mówiac wszem i wobec