A jak Polska przystąpi do wojny...

Z coraz większą obawą, a właściwie to już strachem, obserwuję rozwój sytuacji.

Obserwując doniesienia z walk na Ukrainie komentatorzy pomijają zupełnie jedą kwestię: jak wyglądałaby Polska w przypadku wciągnięcia nas do wojny.

Nie chodzi mi nawet o propagandę wojenną, ale organizację życia społecznego i przepływ informacji.
Obecnie mamy propagandę wojenną, gdzie jedynie nikła ilość mediów (i to wyłącznie społecznościowych) stara się zachować jakąś dozę obiektywizmu w przekazach. KłAMSTWA, FAŁSZOWANIE FAKTÓW, PRZEDSTAWIANIE ZBRODNI JEDNEJ STRONY JAKO DOKONANYCH PRZEZ DRUGĄ.  To jedna strona zagadnienia.
Ale rzadko przebija się do świadomości informacja jak ukraińscy postbanderowcy traktują własne społeczeństwo. Przecież dla nich jest to tylko "materiał wojenny" do wykorzystania - ważne , aby mieć możliwość wykorzystania ofiar reżymu Zełeńskiego dla celów propagandowych.
Znaczna część uchodźców wyjeżdża z Ukrainy nie z racji obawy o życie z racji działań wojennych, a raczej aktywności służb ukraińskich, które tropią i likwidują wszystkich, którzy potencjalnie mogliby współpracować z Rosją.

I teraz. Wyobraźcie sobie to samo w przypadku udziału Polski w takiej wojnie. Czy nie zostaną zastosowane takie same metody dla wymuszenia posłuchu i uległości? Czy policja i służby specjalne nie są do tego przygotowywane?
I porównajcie to z szykanami covidowymi: izolacja, brak łączności, ale też brak żywności u ludzi pozamykanych we własnych domach.

Powie ktoś - u nas to niemożliwe.
Tak? Chcecie się o tym przekonać?
Można sądzić, że społeczeństwo ukraińskie było w lepszym stanie organizacyjnym, gdyż zachowane były tory samozaopatrzenia w żywność. U nas - jesteśmy w znacznie większym stopniu uzależnieni od państwowych dostaw. Rolnictwo zostało zniszczone i nawet nie ma możliwości odbudowy.
Może nas czekać terror podobny temu czasu hołodomoru na Ukrainie w skrajnym przypadku. Polin - jako system organizacji życia  w ten sposób traktuje społeczeństwo.

Takie pytania związane z rozwojem sytuacji trzeba stawiać. Bo jeśli patrzeć na poczynania Dudy, czy Morawieckiego - to ich działania mogą nas wciągnąć do wojny. A wtedy wskazany scenariusz może się urzeczywistnić.

Moja sugestia. Spotykając się, czy to na gruncie prywatnym, czy w sferze publicznej - trzeba jednożnacznie pytać interlokutora, czy dąży do polskiego udziału w wojnie i czy zdaje sobie sprawę jakie tego będą konsekwencje. Tylko tyle, a może aż tyle.

Krzysztof J. Wojtas

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.6

liczba ocen: 20

 • @Autor

  "Z coraz większą obawą, a właściwie to już strachem, obserwuję rozwój sytuacji". -

  --- Uzasadnione są - niestety - Pańskie obawy.
  *****

  • @Autor#zygmuntbialas

   Uzasadnione???
   ...kagiebowcu przystapił do wojny domowej ukrów na podstawie Art. 51 Karty NZ, co dla FR jako członka Rady Bezpieczeństwa oznacza, ze kogo ONA, tj. FR wskaże jako agresora, to ma prawo na podstawie tejże Karty do wszystkich działań jakie uzna za stosowne poprzez jednostronne akty wojskowe....
   ergo: polin i cała ciemnota UE, "pomagająca" ukrom już jest w stanie wojny z FR.... teraz tylko kwestia czasu, jak i kiedy kagiebowcu was przejmie... czy tylko ekonomicznie, czy też i militarnie.....
   gdybym był na jego miejscu nie popuściłbym ciemnocie i FR byłaby od Lizbony do Wysp Kurylskich (wreszcie wywali se też i japońców na tej samej zasadzie stamtąd - podejmowania jednostronnych decyzji militarnych przeciwko tym, których uzna za działających wrogo w/s do FR)

 • Wolność

  Zawsze NARÓD może powiedzieć: NIE !!!

  • Wolność#werka1321

   I niech Pani zobaczy, co postbanderowcy zrobili z tym narodem?

  • Wolność#werka1321

   Co za bzdety, o jakim narodzie pani pisze???? O narodzie który nie reaguje na wieszaniu na krzyżu w kościołach flag nazistowskich upadlinców, przed urządami w Polsce i przed kościołami powiewają szmaty w kolorze rodziny Rotszyldów i brak reakcji??? Rozmawiasz z kolegami lub w rodzinie to co piąty rozumie o co chodzi a reszta pluje jadem Kurwizji, parchatymi z tvn-u i agentami od solorza. Żadnej racjonlanej reakcji w 90% osób, które żrą chleb z pieniędzy podatników czyli od biurokratów. Można jeszcze z rolnikami rozsądnie porozmawiać, bo to ludzie pracy i rozumu i Polacy.
   Naród Nas, czym bardziej jest pałowany przez swojego prześladowce tym bardziej jemu służą.

   • Wolność#werka1321#Wrzodak Z.

    "Co za bzdety, o jakim narodzie pani pisze???? "

    O moim biednym, ogłupionym, zmanipulowanym narodzie. Modlę się aby uaktywnił się w nim "gen" mądrości i Wola Życia.

   • Wolność#werka1321#Wrzodak Z.

    ... "Żadnej racjonlanej reakcji w 90% osób, które żrą chleb z pieniędzy podatników czyli od biurokratów" ...
    Te wszytkie Morawery, Kalkstainy i inna postbolszewicka swołocz co dostała się kłamstwem i podstępem do władzy nie miałaby najmniejszych szans na przeprowadzenie swojej zbrodni na państwie i narodzie polskim gdyby właśnie nie ta cała armia biurokratów wszelakich oraz umundurowanych pachołków od brudnej roboty.
    To właśnie ta armia sługusów jest nawet gorsza od tych podłych oszustów i złodziei, bo dzięki nim cały kraj i naród jest uciemiężony.
    Dwa lata fałszywej plandemii dobitnie pokazały kto tak naprawdę gnębi Polaka - ano drugi Polak zatrudniony w urzędach i służbach mundurowych.
    I ja brzydzę się tymi darmozjadami, którzy działają na szkodę swoich bliźnich z tak parszywie niskich pobudek jak ochłapy rzucane im przez "władzę".
    KST

    • Wolność#werka1321#Wrzodak Z.#KST

     "brzydzę się tymi darmozjadami, którzy działają na szkodę swoich bliźnich z tak parszywie niskich pobudek jak ochłapy rzucane im przez "władzę".

     Brawo. Takim przykładem niejaki (prezydent) Wałbrzycha, który chciał szantażem ( groźbą pozbawienia praw przysługujących każdemu człowiekowi ) przymusić do szczepień nieznanym specyfikiem.
     Oczywiście Wałbrzyszanie powiadomili prokuraturę ale skutek z tego był żaden.
     Ostatnio ze znajomą analizowaliśmy tą i sytuację i fantazjowałyśmy, co należałoby zrobić z kimś takim - oczywiście nie pozbawiając życia.
     Przyznam szczerze, że miejscem jego traumatycznych przeżyć miał być las, a w dalszej scenerii autostrada. Z rekwizytów auto, maszynka do golenia, łopata - dalej, taśma klejąca, krawat, stringi ( majtki ), czerwone damskie buciki na płaskiej podeszwie, bo szpilki pewnie by zdjął oraz tabliczka z napisem 'Bierz mnie, będzie wspaniale. Obsyp mnie złotym deszczem"
     Zakładam, że po takich doświadczeniach już nigdy skurwy$%&* do głowy by nie przyszło aby kogoś do czegoś przymuszać.
     Ubolewałyśmy, że brak nam męskiej siły, tężyzny, bo pewnie byśmy ziściły nasze fantazje z pożytkiem oczywiście dla ogółu.

    • Wolność#werka1321#Wrzodak Z.#KST

     Około 5 mln osób w Polsce bierze wypłatę z budżetu czy to Państwa czy Samorządu. Na każdym etapie w każdej instytucji powielają się setki stanowisk biurokratycznych, które są tylko po aby swoim dać dobrze płatną robotę. !3, 14 pensja, średnio zarobek około 6 tys. zł miesięcznie w większosci pracuje na budżetówce dwoje małżonków i oni nie musza sie martwić, ze ZUS trzeba opłacić, podatki opłacić, klientów pozyskać itd. Oni patrzą, że 1 jest na koncie kasa.
     Biurokrację tworzą różne przywileje dla różnych grup społecznych, gdyby uprosicić system podatkowy (np; liniowy) to około 50% biurokratów musiało by znależć inne zatrudnienie.
     Ta biurokracja zawsze w 100% karnie chodzi na wybory i głosuje na tych co sa za tym systemem. Min. dlatego Polska zbankrutowała, ponieważ nie mamy własnej, podkreślam własnej polityki gospodarczej ani finansowej, to wszystko przychodzi z zewnątrz i ma krótkie nogi.

   • Wolność#werka1321#Wrzodak Z.

    Rzeczywiście jaja i to nie wielkanocne. Nawet papieża krytykują chociaż chyba tylko on pamięta że księża kościoła katolickiego byli okrutnie mordowani na ukrainie tak samo jak Żydzi. Ale co się dziwić, świat zgłupiał. Kto by pomyślał że dożyję czasów kiedy Żyd będzie rządził nazistami i banderowcami, a księża katoliccy będą w tyłek wchodzić ukraińskiemu prawosławiu.

   • Wolność#werka1321#Wrzodak Z.

    @Wrzodak Z.
    W takiej zadłużonej po uszy gminie podczęstochowskiej jej wójt ma "pensję" ok. 20 000 zł czyli więcej niż prezydent RP. Bal bankrutów w PL trwa w najlepsze.
    A kiedy "zagraniczny właściciel Polski" przyjdzie "po swoje" to wtedy dopiero wszystko pójdzie za długi.
    Ciekaw jestem czy zostawi tych "wójtów" nadal na ich stanowiskach i będzie im tak hojnie sypał "groszem" ? ....
    KST

  • Wolność#werka1321

   Trzeba będzie zgłosić na policję. Nie maja prawa do niczego nas zmuszać. Zamkniemy się w domu /mieszkaniu/ i co nam zrobią? A na wojnę to niech idą inni.

  • Wolność#werka1321

   Gdy zaczną spadać rakiety już nie da się powiedzieć NIE !! Trzeba to mówić teraz gdy jeszcze jest cień szansy na uniknięcie armagedonu !!

 • Wolność

  Jak tak bardzo politykom zachciewa się wojenki to nie widzę innego wyjścia jak zorganizować im szabelki plus tarcze jako broń defensywną i furmankę aby dostarczyła ich na pierwszą linię frontu - niech dadzą przykład.
  Trzeba pomóc im spełnić fantazje o " Wielkiej Chwale" z romantycznym tłem bohaterstwa.
  W fazie krytycznej zamknąć granicę i pozwolić im oddać życie w imię swoich szczytnych celów.

  • Wolność#werka1321

   Armia ukraińska może legalnie przyjmować cudzoziemców do swoich szeregów. Niedawno przeszła taka ustawa.

   • Wolność#werka1321#Pedant

    Ale my urodziliśmy się i żyjemy w Polsce.

    • Wolność#werka1321#Pedant#werka1321

     Styropian twierdzi, że urodził się nie w Polsce ale pod "kacapską" okupacją. Że wtedy 45-89 Polski nie było.
     Wedle Styropianu, solidnie omaszczonego kremófkami (błąd w pisowni zamierzony), Polska jest od 1989 roku.

     P.S. Ja miałem niewiarygodne szczęście urodzić się i dość długo pożyć w Polsce (czyli przed '89), a teraz, szczególnie dzisiaj, żyję w Polin (niech ją jasny szlag trafi razem z żydami); bo Polski już nie ma. Mam nawet wątpliwości, czy zbiorowisko ludzi posługujących się coraz bardziej PONGLISZ zamiast językiem polskim, i żyjących między Odrą a Bugiem, można jeszcze nazwać polskim narodem?... Może jakiś promil.

  • Wolność#werka1321

   Naród jako Suweren powinien NakaZać wybrańcom narodu w czynie realizować Ich politykę, bo nie Narodu, należy zebrać osłów i grodzkich plus rząd, plus minus ok. tysiąca beznadziei na neutralny stadion np. w Belgradzie i niech tam na jego arenie naparzają się z rooskimi odpowiednikami, kwestią zasadniczą będzie główna nagroda za wygranie tego pojedynku.

   • Wolność#werka1321#provincjał

    Lepiej bym tego nie ujęła. Aby naszym polskim politykom nie było smutno to prócz zawodników ukraińskich zaprosiłabym jeszcze amerykańskich - oczywiście i chińskich do kompletu.

    I niech się ( przepraszam za wulgaryzm ) napierdalają ile wejdzie.

    • Wolność#werka1321#provincjał#werka1321

     Byle nie na naszym terenie

   • Wolność#werka1321#provincjał

    //Naród jako Suweren powinien NakaZać wybrańcom narodu w czynie realizować Ich politykę,/

    Toż właśnie NARÓD (przebrany - faktyczni Demos) nakazał realizować ICH (unych) politykę i politycy ją realizują!

    A że to nie jest polityka na rzecz miejscowego/rdzennego polskiego motłochu (Ochlos)?
    Właśnie o to chodzi.

  • Wolność#werka1321

   Im wojna jest potrzebna, aby mieć alibi na krach finansowy.
   Im to znaczy całego anglosaskiemu Imperium Zła oraz jego satelitom.

 • 5*

  Do jesieni polskojęzyczny nierząd warszawski naprzyjmuje do służb mundurowych (Policja, Straż Wiejska, itp), Sanepidu, Służby "Zdrowia", itd. całe hordy "uchodźców", czyli przesiedleńców z UPAdliny i zacznie się kolejna fala "zakażeń" srovidem.
  Tym razem na poważnie...

  • 5*#Kmieć

   Nie szczuj.

   • 5*#Kmieć#werka1321

    Ja nie szczuję.
    Informuję tylko w trybie czasu przyszłego dokonanego.
    A oto, jedna z wielu, zapowiedź i potwierdzenie moich predykcji:

    https://twitter.com/Economic_Forum_/status/1514163795094085636?cxt=HHwWiIC5peD8sYMqAAAA

    • 5*#Kmieć#werka1321#Kmieć

     W ten oto sposób ujawnia się banderowska V kolumna w PL ...
     KST

 • To - co zostało po Polakach

  w atrapie Polski i polactwo - już dawno jest na łasce magdalenkowej ferajny, którą zainstalował tu po 1989 roku - światowy, czarci pomiot.
  Wniosek?
  Jak wiadomo - łaska na pstrym koniu jeździ a jeżeli weźmiemy jeszcze do tego piekielną nienawiść magdalenkowej ferajny do tubylców - to o przyszłym losie tubylców w atrapie Polski - wiemy wszystko!

 • Niestety na to się zanosi...

  Odnoszę jednak wrażenie, że tym najbardziej dążącym do wciągnięcia Polski do wojny jest Kaczyński. Wszystkie najgłupsze pomysły wyszły od niego. To nawet Duda go mitygował.
  Ten obłąkaniec przy wydatnej pomocy Błaszczaka może doprowadzić do prawdziwej tragedii narodowej.
  Najsmutniejsze jest to, że wszyscy "polscy" politycy" go poprą bo widzą co się dzieje z tymi, którzy chcą pokoju, zwłaszcza na UPAdlinie. Jeśli już szef unijnej dyplomacji publicznie twierdzi, że jedynym rozwiązaniem tego konfliktu jest wojna (rzecz bez precedensu w ustach dyplomaty) to sygnał jest wyraźny.

  Jedyna szansa jest we Francji. Gdyby wygrała Le Pen to klimat mógłby się zmienić. Mam nadzieję, że Putin wyciągnie krótko przed głosowanie swojego asa z rękawa i załatwi Macrona. Rosjanie już mają w niewoli francuskich oficerów schwytanych w Mariupolu a jeszcze trochę ich zostało w lochach Azovstalu. To by mocno Macronowi zaszkodziło. Dlatego tak wydzwaniał do Putina, żeby ich odzyskać. Putin pokazał mu fucka.

  W każdym razie sytuacja Polski jest bardzo zła. Oprócz sprzedajnego rządu mamy ogromną rzeszę bydła z polskim peselem, którym probanderowska propaganda zryła mózgi. Ci niech nawet dziś zaciągną się do ukraińskiego wojska. Przynajmniej nie wrócą nigdy do Polski, jedynie w czarnych workach. I to byłby jedyny plus z tej wojny dla Polski.

  • Niestety na to się zanosi...#Jarek Ruszkiewicz SL

   Wydaje się, że przemawia przez ciebie nienawiść do Kaczyńskiego.
   Ja nie zauważyłem takich jego sugestii. Przecież nawet w przypadku sądów, gdy Duda ją wetował - były próby przekonania.
   Nie znaczy, że nie ma za uszami, ale przynajmniej lawiruje próbując odciągnąć proces niszczenia Polski.

   Zacznij myśleć na poważnie.

   A co do Francji - faktycznie, to chyba ostatnia szansa na powstrzymanie wojny.

   • Niestety na to się zanosi...#Jarek Ruszkiewicz SL#Krzysztof J. Wojtas

    //Wydaje się, że przemawia przez ciebie nienawiść do Kaczyńskiego.//

    Nie, "nienawiść" nie ma tu nic do rzeczy. To Kaczyński wystąpił w Kijowie z propozycją utworzenia "sił pokojowych" NATO na Ukrainie i utworzenie strefy zakazu lotów. A to już oznaczałoby pełnowymiarowy konflikt NATO - Rosja. Popierał też wysłanie MiGów na Ukrainę. Tu akurat nie wiem czyj to był pomysł ale Kaczyński go poparł.
    Inna sprawa, że uważam faktycznie Kaczyńskiego za największe zagrożenie dla Polski więc mam prawo go nie lubić. Na przesiedlenie milionów "uchodźców wojennych" też Kaczyński musiał się zgodzić a sam wiesz jakie to będzie miało konsekwencje dla Polski.

    Gdyby to wszystko mogło się zdarzyć bez akceptacji Kaczyńskiego to by znaczyło, że jest w Polsce nikim a to tobie jako pi-siurowi by się z pewnością nie spodobało :)

    • Niestety na to się zanosi...#Jarek Ruszkiewicz SL#Krzysztof J. Wojtas#Jarek Ruszkiewicz SL

     "Popierał też wysłanie MiGów na Ukrainę."

     Zastanawiam się kto wpadł na pomysł wysłania ich najpierw do amerykańskiej bazy w Niemczech. Michalkiewicz twierdzi, że to chyba Duch Święty kogoś natchnął, ale ja wyczuwam ducha rosyjskiej dyplomacji....
     Pozdro!

    • Niestety na to się zanosi...#Jarek Ruszkiewicz SL#Krzysztof J. Wojtas#Jarek Ruszkiewicz SL

     Wniosek?

     Trzeba cię jednak powiesić. Może jak zmartwychwstaniesz - będziesz bardziej stonowany.

     A jak nie - to niewielka strata.

    • Niestety na to się zanosi...#Jarek Ruszkiewicz SL#Krzysztof J. Wojtas#Jarek Ruszkiewicz SL

     Nienawiść jest cechą ludzką i nie ma w niej nic zdrożnego o ile nie wymyka się spod kontroli i nie przesłania zdroworozsądkowego myślenia.
     Sprzedajne szuje polskie, które nas zdradziły za dotacje unijne nie wzbudzają innych uczuć jak obrzydzenie, pogardę, nienawiść i żal.

     Pozdrawiam.

   • Niestety na to się zanosi...#Jarek Ruszkiewicz SL#Krzysztof J. Wojtas

    podzielam Pańskie zdanie.

 • Daremne złorzeczenia na antypolskie ścierwa u władzy, skoro ...

  ... samo polskie społeczeństwo jest w większości totalnie zdurniałe popierając pomoc dla UPAdliny i jak mały ratlerek ujada na ruskiego niedźwiedzia.
  Wszystko wskazuje na to, że Opatrzność po raz kolejny nas "umiłuje" i wystawi na kolejną tragiczną próbę dziejową.
  Skoro jednak naród polski jest odporny na doświadczenie historyczne i niezdolny do wyciągania jakichkolwiek wniosków ze swojej tragicznej przeszłości, no to będzie miał powtórkę z "rozrywki".
  I tak aż do skutku ...
  KST

  • Daremne złorzeczenia na antypolskie ścierwa u władzy, skoro ...#KST

   Wygląda na to że podążamy właśnie w tym kierunku. Podobny scenariusz jaki był w USA przed I wś. Żeby przekabacić społeczeństwo do włączenia się do wojny, media cały czas podawały Amerykanom fałszywe i wymyślone wiadomości o barbarzyństwie Niemców. Niemieckie gwałty zabijanie cywilów itp. były codziennie czytelnikom i słuchaczom serwowane. Nawet bzdurne filmy zaczęli kręcić na zlecenie rządu. Biedne amerykańskie przygłupki łykały to jak gęsi i zaczęli popierać udział w wojnie. Niestety ale analogie narzucają się same.

 • Zaczyna się

  OPOWIADAMY SIĘ ZA UNIĄ POLSKO – UKRAIŃSKĄ - WSPÓLNA DEKLARACJA POLSKICH ELIT POLITYCZNYCH PODCZAS VII EUROPEJSKIEGO KONGRESU SAMORZĄDÓW W MIKOŁAJKACH.
  POLSKICH ELIT POLITYCZNYCH ???? dobre

 • Piekło

  Ten kto wprowadzi Polskę do wojny będzie się smażył w piekle.

  • Piekło#Narodowy Socrealista

   To pikuś względem tego, co go czeka jak wpadnie w moje ręce.

  • Piekło#Narodowy Socrealista

   Wolałbym żeby najpierw posmażył się tutaj na Ziemi.

 • Panowie, bez paniki!

  Po prostu żyjemy w ciekawych czasach.
  ….jeszcze żyjemy!!!

 • pytanie za co? bo jak sie wojuje to chyba

  zeby jakis zysk był w postaci ziemi jak za darmo to ci posłowie pisu zapiszą sie na karcie targowicy i bedzie wypad z wawelu

 • Efekt flagi

  Skoro tzw. " efekt flagi" działał bardzo krótko i już go nie widać w sondażach PiS bardzo pragnie i robi wszystko żeby przenieść wojnę do Polski. Daje im to szanse że wobec braku wyborów i zmiany władzy w Polsce w sposób demokratyczny unikną odpowiedzialności za zniszczenia jakich dokonali podczas sprawowania rządów.

  • Efekt flagi#Adam45

   Wszystko na to wskazuje, bo wtedy będzie można wojną wytłumaczyć i rabunek prywatnej własności, i wyszczepienie całej populacji , a także rozbiór kraju na ustalone już części ....
   KST

   • Efekt flagi#Adam45#KST

    A jaki Pan ma plan własny aby do tego nie dopuścić ?

    • Efekt flagi#Adam45#KST#werka1321

     Ja osobiście zmianę władzy widzę jedynie w demokratycznych wyborach !! Jestem zdecydowanym przeciwnikiem siłowej zmiany władzy. Obawiam się że w Polsce są małe szanse na uczciwe wybory ale zawsze jakiś cień jest i trzeba go wykorzystać :)

    • Efekt flagi#Adam45#KST#werka1321

     Był taki wiersz Broniewskiego - wie Pani o którym myślę ...
     KST

 • Wolność

  Do Adam45:

  "Ja osobiście zmianę władzy widzę jedynie w demokratycznych wyborach !! "

  No to wybierz Pan mnie ( ha ha ha), a potem pilnuj aby nie kręcili się koło mnie źli ludzie i nie podstawili mi haka.

  Ciekawa jestem kto tej demokracji tak w Polsce pilnuje od 30 lat i dlaczego nie są to rdzenni mieszkańcy ?