Polityka polska

Jak racjonalnie podejść do problematyki i to tak, aby mieć na uwadze długofalowy interes polski?

Podstawą rozważań jest to, że niezależnie od wyniku konfliktu na Ukrainie - Polska nie przeniesie się do innego regionu; dalej naszymi sąsiadami będą te nacje z którymi teraz  sąsiadujemy.

Tymczasem USA próbują wciągnąć Polskę do krwawego konfliktu mając na uwadze własne interesy i to nie w tej części świata, a raczej  w celu opóźnienia procesów związanych z upadkiem dolara (tak w skrócie). Kibicuje temu Anglia licząca na utrzymaniu się w kręgu amerykańskich wpływów. 

Jednak już EU nieco inaczej artykułuje swoje interesy; bez współpracy z Rosją zachód Europy  jest skazany na uwiąd starczy i to gwałtownie przyspieszający. Bez surowców, zwłaszcza energetycznych, nastąpi rozpad dotychczasowych struktur społecznych i pogrążenie się w chaosie.

Z kolei Rosja próbuje utrzymać swoje pozycje - życie leniwego krezusa "siedzącego" na bogactwach (naturalnych) i łaskawie obdzielającego swymi łaskami co bardziej uległych rabów.

 

Kwestie militarne są tylko dodatkiem do pozycji zajmowanych przez wskazane ugrupowania. Wola mniejszych państw/narodów jest bezwzględnie tłamszona, co można było obserwować na przykładzie Jugosławii, czy (po części) Gruzji, bądź Irlandii (referenda).

 

Kraje takie jak Polska znajdują się na styku stref wpływów i z tej racji "duże misie" próbują rozgrywać swoje interesy polską kartą. Co w tej sytuacji powinna robić Polska?

Najbardziej oczywistym jest, że podstawowym dążeniem powinno być wzmacnianie Polski tak, aby nie można było nami pomiatać.

Dodać należy, że żadne z ugrupowań nie jest i nie będzie przyjacielem Polski. Dotyczy to zarówno UE jak Rosji i USA. Także Ukraina z nastawieniem na kultywowanie banderyzmu będzie nam wrogim czynnikiem destabilizującym.

 

Obecna sytuacja osłabia wszystkie wymienione opcje, co jest korzystne dla Polski i nie należy po prostu angażować się zbyt mocno po którejkolwiek stronie, a spokojnie poczekać na wynik końcowy. Oczywiście - próbować coś wytargować. W przypadku UE  w zamian za mniejszy nacisk na likwidację NSII wymusić uznanie polskiego systemu prawnego. I tak po zakończeniu konfliktu będzie silny nacisk na odtworzenie współpracy UE z Rosją. Nie da się temu przeciwstawić, ale można przerwać blokadę dla energii z węgla.

W odniesieniu do USA - czas jest czynnikiem istotnym. Tu dopiero przyszłość (bliska) wskaże granice do jakich USA się wycofają. Duża szansa, że wyjdą całkowicie z Europy.

Wszystko wskazuje, że musi dojść do konfliktu interesów USA i EU na tle współpracy z Rosją. Jeśli przybierze on na sile, a do tego wystąpią zagrożenia w innych regionach (Daleki Wschód), to USA wybiorą to, co dla nich ważniejsze i pozostawią Europę samej sobie. Łącznie z "parasolem NATO-wskim". Do rozwiązania pozostanie kwestia Izraela.

Rosja po zakończeniu interwencji na Ukrainie będzie nastawiona na odbudowę zniszczeń i tworzenia jednolitej struktury gospodarczej. Można sądzić, że wiele krajów europejskich weźmie w tym udział. 

Zaznaczyć należy, że nastąpi silne obniżenie stopy życiowej z możliwością braków żywności. O ile ta sytuacja mało dotknie Rosję, Białoruś, a Ukraina i tak będzie przytłamszona, to na zachodzie Europy należy spodziewać się poważnych problemów społecznych.

 

Rola polski jest dążenie do ograniczenia skutków następstw poszerzającego się konfliktu i zachowanie zdolności wytwarzania podstawowych produktów umożliwiających funkcjonowanie społeczeństwa. W żadnym wypadku nie należy ulegać naciskom UE związanym z tzw. praworządnością, ani USA na wciągnięcie w konflikt z Rosją. Tę opcję widać w poczynaniach Dudy i Morawieckiego - oby ich zamierzenia nie przekroczyły dopuszczalnych granic.

Względem Rosji konieczny jest duży dystans, ale bez niepotrzebnych fajerwerków; z czasem konieczna będzie współpraca - chociażby przy odbudowie Ukrainy, dokąd powinna wrócić większość uchodźców.

Wspieranie nadmierne Ukrainy jest dla Polski niekorzystne, ale pomoc uchodźcom wskazana, gdyż to pozwoli zbudować lepsze relacje współpracy. To pobratymcy z którymi powinniśmy odtworzyć pozytywne relacje współżycia.

Krzysztof J. Wojtas

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

2.83

liczba ocen: 18

 • 1*

  Bełkot.

  • 1*#Jarek Ruszkiewicz SL

   Lepiej nie czytaj - czytanie ze zrozumieniem przekracza twoje możliwości intelektualne.

  • 1*#Jarek Ruszkiewicz SL

   No popatrz, nie podoba ci się moje zdanie, nie podoba pana Krzysztofa, tylko Jarek niesie palmę prawdy, lecz za argumenty ma "bełkot". Oj kiepściutko chłopie, ogarnij się choć trochę.

  • 1*#Jarek Ruszkiewicz SL

   Nie zgadzam się z Panem. Może trochę chaotycznie ale moim zdaniem zbliżone do rzeczywistości. Jedynie co wzbudza u mnie mały grymas to traktowanie Polski jako gracza z siłą co najmniej I RP. Niestety ale nie jesteśmy suwerennym krajem i musimy wykonywać polecenia zza oceanu. Była szansa na małe wybicie się na wolność w ramach UE, ale niestety jedni pchali nas w łapy Niemców, a drudzy sabotowali nie tylko naszą suwerenność ale także działali destrukcyjnie w UE. Tak czy owak, dla UE jesteśmy nieodpowiedzialnymi baranami którym nie wolno ufać, a dla USA jesteśmy sługusami na wszystko się godzącymi. Więc o jakimś trzymaniu się z boku, czy graniu w interesie Polski możemy zapomnieć.

   • 1*#Jarek Ruszkiewicz SL#marek500

    Owszem - nasze możliwości są małe, ale należy dążyć do pozycji gracza. Tylko tak, aby zbytnio nie narazić się na niepotrzebne ciosy.

    • 1*#Jarek Ruszkiewicz SL#marek500#Krzysztof J. Wojtas

     Tak podpowiada instynkt przeżycia. Tyle tylko czy dla ,,naszych rządzących'' Polska i Polacy są na pierwszym miejscu ? Osobiście mam mieszane odczucia.

    • 1*#Jarek Ruszkiewicz SL#marek500#Krzysztof J. Wojtas

     @marek500 (piątek, 1 kwietnia 2022, 12:13:15)

     Nie masz za bardzo pojecia o tym co piszesz.

     Zwierze posiada instykt.
     Zas twoje "mieszane uczucia" sa wynikiem NIEZNAJOMOSCI HISTORII POLSKI oraz NIEZNAJOMOSCI CECH ROBACTWA , ktore zdycha ostatnie, gdy nie ma na czym/kim zerowac i tu jest jednoczesnie odpowiedz na twoje pytanie:
     "Czy.....Polska i Polacy sa na pierwszym miejscu?"
     Moja odpowiedz brzmi: TAK .... poniewaz narod jest naiwny i oglupiony do tego stopnia, ze glosuje na wrogow Polski i Polakow, ktorzy zeruja jak robactwo na Polsce i Polakach przez ostatnie 77 lat (1945-2022).
     Obudz sie wreszcie !

     p.s.
     Zalozyles blokade na moje komentarze, cieniasie i boisz sie dyskusji.
     Czy zadzialal twoj instynkt , czy cos innego ?

  • 1*#Jarek Ruszkiewicz SL

   Nie zupełnie!

 • Polska polityka to katastrofa.

  Polski rząd wydaje się mieć zamiar rozpocząć wielką wojnę w Europie, a nawet dąży do bezpośredniej konfrontacji z siłami rosyjskimi, domagając się rozmieszczenia „sił pokojowych NATO na Ukrainie”.
  Do tej pory USA potrafiły temu zapobiec, dając jasno do zrozumienia, że Polska może oczywiście sama robić, co chce, ale nie może w takiej sytuacji liczyć na pomoc NATO, bo starcie z wojskami rosyjskimi w takich warunkach nie jest rosyjskim atakiem na Polskę.
  To, co Polska uczyniła, zamrażając konta bankowe rosyjskich dyplomatów, spotkało się ze zdziwieniem i krytyką na zachodzie. Nie wróży to nic dobrego dla Polski i dla polskiego społeczeństwa. Na Kaczyńskiego patrzy się jak na schizofrenika, który swoim działaniem może przynieść nieszczęście na Polskę i na Europę. W każdym razie Kaczyński podcina żyły polskiej gospodarce, a tym samym przyczynia się do narastania problemów dla polskiego społeczeństwa.

  • Polska polityka to katastrofa.#StanW

   ''Polski rząd wydaje się mieć zamiar rozpocząć wielką wojnę w Europie"

   A jaki ma inny wybór w świetle zapaści gospodarczej, ekonomicznej, medycznej, socjalnej do której doprowadził?
   Jak nie znajdą szybko wroga to istnieje szansa, ze naród ich rozniesie za biedę ,bezrobocie lub pracę ponad siły, bezdomność, emigracje zarobkową ze skutkami typu: eurosieroctwo, brak dostępu do leczenia, brak zabezpieczenia socjalnego.
   Rząd polski będzie całymi swoimi siłami próbował przekierować agresję narodu, może być to Rosja lub np. przesiedleńcy.

   • Polska polityka to katastrofa.#StanW#werka1321

    Nie sposób temu zaprzeczyć, co Pan napisał.
    Jednak Polski rząd ma szczególne predyspozycje rzucania się z szabelką na czołgi. Dla tego Polska jest widziana w Europie, jako kraj nieobliczalny, zwariowany, od którego wychodzi niebezpieczeństwo eskalacji konfliktu zbrojnego.

    • Polska polityka to katastrofa.#StanW#werka1321#StanW

     Rząd polski nie ma już innego wyjścia. Musi coś zrobić, bo w końcu powstanie coś na kształt podziemnego państwa polskiego w najlepszym przypadku. Od nas zależy, co postanowimy.

    • Polska polityka to katastrofa.#StanW#werka1321#StanW

     Jaki "polski rzad" ???
     W Polsce rzadzi zydostwo z PiS (partia interesow syjonistycznych) i realizuje zydowskie interesy lokalne i globalne w pierwszej kolejnosci.

     W historii Polski nie bylo czegos takiego jak "rzucanie sie z szabelka na czolg" i to jest wymysl komunistycznej propagandy - sam siebie demaskujesz.

     Z kolei: zwariowani i nieobliczalni to sa zydzi u wladzy w Polsce, a nie Polska i to jest wynik ich zydowskich cech charakteru - patrz zydzi u wladzy w USA, ktorzy wywoluja rewolucje i wojny swiatowe od 250 lat, poczawszy od rewolucji we Francji (1789r) a skonczywszy na wojnie na UPA-inie (2022r).
     Gdy poczytasz rzetelne opracowania historyczne w j.angielskim zamiast polskojezycznej propagandy , ktora sluzy do oglupiania ludzi to masz szanse zrozumiec TAJNY PLAN ZYDOW oraz ZAKULISOWE DZIALANIA ZYDOW.
     Zrodla informacji sa w moich wczesniejszych komentarzach (fiesta).

    • Polska polityka to katastrofa.#StanW#werka1321#StanW

     @werka1321 (piatek, 1 kwietnia 2022, 10:58:30)

     Polski rzad ???..... raczej zydowska banda z PiS , ktora kupila glosy wyborcow .... ZA SREBRNIKI.
     Teraz Polska i Polacy stoja w obliczu faktow dokonanych.

     Zydostwo z PiS u wladzy w Polsce zawsze ma "wyjscie awaryjne", jak swego czasu "wyjscie awaryjne" mieli komunisci u wladzy w PRL, ktorzy pod koniec swoich rzadow nakradli ile sie dalo i przepoczwarzyli sie w kapitalistow, zapewniajac dobrobyt sobie i calej rodzinie, a zyd T.Mazowiecki wprowadzil "GRUBA KRESKE" i uniewinnil komunistow od zbrodni popelnionych na Polakach oraz od wszelkich innych przestepstw i naduzyc i do tej pory nikt im nic nie zrobil.

     Prosze nie zyc zludzeniami.
     Polacy maja niewiele do powiedzenia i gross Polakow bedzie siedziec na dupie , tak jak siedza na dupie za kazdym razem w dniu wyborow (okolo 50 procent) , podczas gdy drugie okolo 50 procent "warczy" przy urnie wyborczej i glosuje na najwiekszych wrogow Polski i Polakow - zydostwo.
     Jedynie garsc Polakow mysli po polsku, ale niczego nie zmieni, poniewaz w Polsce znajduje sie ponad 40 tysiecy agentow Mosadu, ktorzy przejeli kontrole nad spec sluzbami, wojskiem i policja w Polsce oraz u wladzy znajduja sie zydzi z PiS, ktorzy wykonuja polecenia zydow z Waszyngtonu i Nowego Jorku.
     Np. gdyby nastapil rozlam w organach silowych w Polsce kontrolowanych przez zydow oraz doszloby do przejecia mediow w Polsce przez Polakow , wowczas jest szansa na odsuniecie zydow od wladzy i wplywow w Polsce, poniewaz polskie spoleczenstwo byloby poinformowane o wydarzeniech i udzieliloby poparcia Polakom, co jest bardzo istotne ze strategicznego i psychologicznego punktu widzenia.

     Poza tym, zeby bylo widac, ze Polacy chca oczyscic Polske z zydow to musialoby wyjsc kilkanascie milionow Polakow na ulice w glownych miastach , a nawet w malych miastach Polski z powodu drastycznego wzrostu cen zywnosci, co m.inn. wywolalo PROTESTY ROBOTNICZE NA WYBRZEZU W SIERPNIU 1980 ROKU i doprowadzilo do strajku generalnego w calym PRL (z dopiskiem: kontrolowanego przez spec sluzby PRL poprzez swoich agentow zainstalowanych w komitetach strajkowych).
     Sytuacja z sierpnia 1980r byla o tyle specyficzna, ze miala poparcie hierarchii koscielnej w PRL (kard. S.Wyszynski) , podczas gdy dzis Episkopat w Polsce jest opanowany przez zydow i realizuje globalna polityke zydow i masonow zagniezdzonych w Watykanie na czele z kard. Bergoglio (antypapiez Franciszek 1).

     Nawet rozwiazanie polskiego rownania:
     460 + 100 + 1 = 0
     wymaga takiego "matematyka" jak gen. A.Pinochet z Chile, ktory potrafil ukrecic leb komunistom w Chile.

     p.s.
     "werka1321" tez blokuje moje komentarze jak "mark500".

   • Polska polityka to katastrofa.#StanW#werka1321

    "Przecież na akcję jest zawsze reakcja. Wystarczy historię poczytać."

    Historia mówi inaczej. Polski lud potulnie znosił pańszczynę przez stulecia, zaś powstania robiła szlachta/inteligencja, zwykle nieudane.

    Tym bardziej że chłop pańszczyźniany zwykle bardziej się troszczy aby jego sąsiad nie wyrwał się na swobodę.

    • Polska polityka to katastrofa.#StanW#werka1321#Pedant

     Nie "polski lud", ale chlopstwo stanowilo warstwe najmniej uprzywilejowana i bylo wykorzystywane przez wyzsze stany, co moglo ulec zmianie, gdyby zostaly wprowadzone REFORMY W POLSCE w/g planu ksiedza Andrzeja Frycza Modrzewskiego z 1551 roku pt. "O NAPRAWIE RZECZPOSPOLITEJ".
     Reformy ksiedza A.F.Modrzewskiego spotkaly sie z protestami hierarchii KK w Polsce , a nastepnie zostaly potepione przez samego papieza Juliusza III , zas ksiega "O NAPRAWIE RZECZPOSPOLITEJ" znalazla sie na indeksie ksiag zakazanych przez KK.
     To sa dowody mieszania sie Watykanu i jego agentury (KK) w sprawy panstwa polskiego dla zaspokojenia interesow Watykanu i KK w Rzeczpospolitej XVI wieku.
     Na te tematy panuje calkowite milczenie w Polsce do chwili obecnej.

     Wizja ksiedza A.F.Modrzewskiego mogla zmienic bieg historii Rzeczpospolitej !
     A warstwa najubozsza, jaka bylo chlopstwo, ktore stanowilo ponad 80 procent populacji w Rzeczpospolitej, mialo szanse zdobyc wyksztalcenie i awanse spoleczne, a jednoczesnie powiekszyc szeregi wojska polskiego o co najmniej 2- lub 3- krotnie w stosunku do wojska zlozonego ze szlachty.
     Wowczas kazde powstanie przeciwko wrogom Rzeczpospolitej byloby udane, gdyz Rzeczpospolita byloby stac na wystawienie regularnego wojska w liczbie 300-400 tysiecy zolnierzy na czas wojny.
     A tak to 40-45 tysiecy Powstancow nie bylo w stanie zatrzymac armii rosyjskiej (ponad 200 tysiecy zolnierzy), ktorej liczba wzrosla do prawie 400 tysiecy , zwazywszy na fakt, ze ZYDZI DONOSILI na Powstancow i wskazywali Rosjanom miejsca ukrywajacych sie Postancow oraz zydzi kolaborowali z zaborcami przeciwko Polsce i Polakom, odnoszac przy tym wlasne korzysci.
     Zydzi byli zaraza wewnatrz Polski i doprowadzali Rzeczpospolita do rozkladu , i pisal o tym ksiadz Stanislaw Staszic juz w 1794r (koniec XVIII wieku) w ksiedze pt. "PRZESTROGI DLA POLSKI".
     Ksiadz S.Staszic nie byl odosobniony w swoich opiniach, poniewaz z Europy zachodniej dochodzily sygnaly, ze ZYDZI wywolali rewolucje we Francji w 1789r , o czym pisali:
     prof. J.Robison i ksiadz A.Barruel, a nawet historyk francuski A.Dumas, szerzej znany z powiesci pt. "Trzej Muszkieterowie".

     Zatem propaganda rabina "Pedant", ktory tak zawziecie krytykuje polskich chlopow miala za zadanie ponizyc Polakow i zarazem przyslonic sqrwysynstwo Zydow wobec Polski i Polakow, poniewaz wlasnie w takich chwilach trudnych dla Polski widac bylo szczegolnie podlosc Zydow.

   • Polska polityka to katastrofa.#StanW#werka1321

    O jakiej "agresji narodu" i do kogo Pani mówi ?
    Dzisiaj właśnie emeryci dostają 13-tkę tak jakby emeryt "wypracował" sobie tę premię, podobnie jak urzędnik.
    Czy Pani wie, że w normalnej gospodarce większość pracowników nie ma żadnej "13"ki o "14"ce nie wspominając ?
    I "kto kogo ma roznieść i za co" ?
    Pani naprawdę przecenia możliwości polskiego społeczeństwa do jakiegokolwiek konstruktywnego działania, bo ostatnio urzeczywistniło się to poprzez zapalenie świeczek i zniczy w dniu śmierci JPII.
    O świeczkach pod sądami nie wspominam, bo to akcja wyreżyserowana.
    Pozdrawiam i realnej oceny rzeczywistości życzę
    KST

    • Polska polityka to katastrofa.#StanW#werka1321#KST

     "Pani naprawdę przecenia możliwości polskiego społeczeństwa do jakiegokolwiek konstruktywnego działania".

     Nie proszę Pana nie przeceniam-mam jasność sytuacji acz ja jeszcze w nich wierzę.

    • Polska polityka to katastrofa.#StanW#werka1321#KST

     Jak podal ksiadz dr L.Villa w miesieczniku "Chiesa Viva" (Kosciol Zywy) nr 430 z wrzesnia 2010r na stronach 32-33 , to JP2 mial zydowskie pochodzenie oraz byl czlonkiem masonerii.

     Ponadto JP2 jako pierwszy papiez nawolywal Polakow do wejscia do Unii Europejskiej oraz odwiedzil synagoge szatana w Rzymie i opowiedzial sie za wprowadzeniem jednego rzadu swiatowego - plan JP2 realizowal pozniej zyd i modernista Benedykt 16 (Ratzinger) , a teraz realizuje go lewak i mason Franciszek 1 (Bergoglio) - obydwaj: Benedykt 16 i Franciszek 1 rowniez odwiedzili synagogi szatana oraz obydwaj opowiedzieli sie za zaprowadzeniem jednego rzadu swiatowego.
     Kult JP2 wywolany przez propagande koscielna i swiecka w Polsce i na arenie miedzynarodowej sprawil, ze koscielne owieczki i barany maja po prostu wyprane mozgi, doslownie : papke w mozgu i fakty o JP2 , ze byl zydem, masonem i dzialal w interesie zydo-masonerii wywoluja szok u koscielnych owieczek i baranow w Polsce i poza Polska.

  • Polska polityka to katastrofa.#StanW

   USA nas podpuszczają, a Duda i Morawiecki ochoczo w tym uczestniczą. Ale to nie są reprezentanci polskich interesów.

   • Polska polityka to katastrofa.#StanW#Krzysztof J. Wojtas

    https://nczas.com/2022/03/31/kuleba-wyjasnil-osobiscie-kaczynskiemu-dlaczego-propozycja-prezesa-pis-nie-jest-najmadrzejsza/ Do 24 lutego Polin miał nadzór z USA i Izraela a od 24 lutego doszła jeszcze Ukraina. Wniosek taki, że Kułeba wydał dyspozycje. Polska lokajem „Ukrainy”. Rzecznik MSZ wyjaśnił Polakom co z tym zrobią i jak zrobią. Kułeba chce wygrać – chyba na swojej fujarce albo kota od Jarosława. Jego Ekscelencja Putin to nie polityk nad Wisłą a Rosjanie to dumny Naród. Skąd ma wiedzieć Kułeba jak przyzwyczajony do swoich i rozmów z politykierami?

   • Polska polityka to katastrofa.#StanW#Krzysztof J. Wojtas

    Wybitny geostrateg Morawiecki mówi w CNN, co zrobią Rosjanie na Ukrainie. Rosja będzie starać się okrążyć wojska ukraińskie w Donbasie, a potem, zdobywszy 1/3 terytorium Ukrainy, będzie chciała prowadzić negocjacje z tej silnej pozycji ocenił w wywiadzie dla CNN International premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Zachód musi pospieszyć się z pomocą dla Ukrainy i przyjąć długoterminowy zestaw „miażdżących” sankcji wobec Rosji. Całość bredni chazarskiego Pinokia pod linkiem https://nczas.com/2022/03/31/wybitny-geostrateg-morawiecki-mowi-w-cnn-co-zrobia-rosjanie-na-ukrainie/

    Ps...Znowu Chazar Pinokio Morawiecki knuje i snuje swoje wizje? Prawdziwy z niego strategos. Nie wiem dlaczego, ale jak go widzę, to od razu czuję zapach czosnku. Chazar Pinokio Morawiecki mówi o miażdżących sankcjach. Chodzi mu o miażdżenie Polaków. U Pinokia Morawieckiego czuje się pobudzenie wojenne. Takie trochę aktorskie, jakby bliźniacze z pobudzeniem Zelenskiego. A czy przez 8 lat rządzenia zadbał o podstawową ochronę polskiej ludności cywilnej w razie zagrożenia? No nie. Więc jątrzenie retoryką wojenną jest karkołomne dla Polski, jest zdradą. Morawiecki po wizycie Bidena bardzo stał się bitny rękami Polaków. Od kłamstwa nos mu bardziej się wydłużył, i te rozbiegane oczka…nie długo kinolem zawadzi o futrynę lub borowca. Czy ten chazarski i kłamliwy domorosły bankowiec, popychadło globalistów co to zrobił sobie papiery na MBI listownie, tak nie przesłyszeliście się, nauczył się również geostrategii z kursów wieczorowych w rabinackiej szkole w Warszawie, gdzie posyłał swoje dzieci. Który wszystko sprzedał i siedzi na walizkach. Kupił nieruchomości w Szwajcarii na wszelki wypadek, bo znał szczegóły konfliktu (z wywiadu wojskowego) wiele miesięcy temu. Nas chce w kanał wpuścić. Panie Boże kogo nam tu podesłałeś, no chyba, że to bóg obrządku starozakonnego to rozumiem. Przecież on nas okradnie z resztek zasobów nową wersją socjalistycznego roseweltowskiego New Dealu i wysokimi cenami na paliwa po czym ściągnie nam ruskie rakiety w imię przyjaźni internacjonalistycznej. Syn przerósł ojca i to wielokrotnie na na cztery ręce. Jak Rosjanie okrążą i zlikwidują główne siły ukraińskie przygotowywane do ataku na republiki w Donbasie to wtedy nie będą negocjować tylko stawiać warunki bo droga do zajęcia całej Ukrainy stanie prze nimi otworem. A poza tym gdyby Pinokio Morawiecki oglądał swoją tubę propagandową TVP to by wiedział, że Ukraińcy lada chwila będą pod Moskwą i nie siał by takich defetystycznych pogłosek! Medialna histeria antyrosyjska ma być przygotowaniem społecznej akceptacji dla pójścia na wojnę z Rosją. Sprowadzenie mniejszości (na razie) ukraińskiej na teren (na razie) Polski, to przygotowanie przyszłego konfliktu etnicznego, który pozwoli zarządzać tym terenem, bieda jaką tu wtedy wystąpi będzie uzasadniać głodowe stawki za pracę. Jeśli tu w ogóle będzie jeszcze praca.

    • Polska polityka to katastrofa.#StanW#Krzysztof J. Wojtas#kula Lis 70

     Logiczne. Tylko siebie zabezpieczył znając dane wywiadowcze i sprzedał działki. Idę o zakład, że środki ulokował w złocie w szwajcarskim banku.

  • Polska polityka to katastrofa.#StanW

   Ruski nie takie sankcje wytrzymały…to kraj „gniotsa nie łamiotsa”. Przetrwają i się odrodzą. A ropę i gaz chętnie wezmą Azjaci. Już Chińczycy zwiększyli dostawy z Rosji. Matuszka Rassija poradzi sobie. Tymczasem traci Polska i Polacy pod rządami POPiSu.

  • Polska polityka to katastrofa.#StanW

   NIE MA POLSKIEJ POLITYKI , poniewaz Polska nie rzadza Polacy przez ostatnie 77 lat (1945-2022).
   Czy to jest takie trudne do zapamietania ???

 • werka 1321 //Polski rząd musi coś zrobić,

  bo w końcu powstanie coś na kształt podziemnego państwa polskiego w najlepszym przypadku. //

  Owszem zrobi.
  Trzy dni temu resort Ziobry zapowiedział zmiany w kodeksie karnym w zakresie " bezpieczeństwa państwa" z których dość jasno wynika że będzie zamordyzm jakiego jeszcze nie było.
  Każdemu z nas będzie można przypisać działanie na szkodę państwa i wsadzić do więzienia nawet na dożywocie.
  Na konferencji prasowej rzecznik resortu sprawiedliwości używał pojęć pochodzących ze sfery może polityki,może propagandowej a już z pewnością nie prawniczej, mianowicie "działania hybrydowe"
  Dowodził że zmiany kodeksy wymuszone są tym że tradycyjne szpiegostwo zastąpiły "działania hybrydowe".

  https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/zmiany-w-kodeksie-karnym-zwiazane-z-zagrozeniem-bezpieczenstwa-panstwa

  • werka 1321 //Polski rząd musi coś zrobić,#ikulalibal

   Dlatego też powstanie ruch oporu. Przecież na akcję jest zawsze reakcja. Wystarczy historię poczytać.

   • werka 1321 //Polski rząd musi coś zrobić,#ikulalibal#werka1321

    "Przecież na akcję jest zawsze reakcja. Wystarczy historię poczytać."

    Historia mówi inaczej. Polski lud potulnie znosił pańszczynę przez stulecia, zaś powstania robiła szlachta/inteligencja, zwykle nieudane.

    Tym bardziej że chłop pańszczyźniany zwykle bardziej się troszczy aby jego sąsiad nie wyrwał się na swobodę.

  • werka 1321 //Polski rząd musi coś zrobić,#ikulalibal

   Pytanie - w czyim ręku będzie osąd?
   Jeśli sędziów z nadania UE, to gorze nam.
   Jeśli żydokomuny - gorze nam.
   Jeśli w rku polskim - być może będzie to korzystne - wszystko zależy n kogo padnie.
   NP. Taki Grodzki już powinien podlegać. I kilku innych też się ujawniło. Co z Dudą?

   • werka 1321 //Polski rząd musi coś zrobić,#ikulalibal#Krzysztof J. Wojtas

    Miejmy nadzieję, że w rękach narodu polskiego.

    Nie rozumiem skąd taka pańska interpretacja ?

    • werka 1321 //Polski rząd musi coś zrobić,#ikulalibal#Krzysztof J. Wojtas#werka1321

     Czasy będą trudne. Konieczne będzie eliminowanie manipulatorów.

 • Ukraiński żołnierz zwraca się do Kaczyńskiego: „Panie Jareczku, sprawa prosta jak jebanie” [VIDEO]

  Jest 1 proc. [Ukraińców w Polsce] taki, że wojskowi się wkur**ają na tych uchodźców naszych – mówi na TikTokowym nagraniu młody ukraiński żołnierz. Chłopak ma pomysł, co zrobić z Ukraińcami, którzy źle się zachowują w Polsce.
  – Bo jak wchodzę na TikTok i na Instagrama, i widzę jak z gwinta napierd**lają, piszą, że „jestem uchodźcą” i cieszą się tym, i to publicznie wrzucają… Taka prośba do naszych Ukraińców za granicą – wyszkolić ich troszkę, bo tym naszych wojskowych wku***wiają – mówi na nagraniu młody ukraiński żołnierz.

  – A najlepiej to ja się chcę zwrócić do Jarosława Kaczyńskiego. […] Panie Jareczku, ja rozwiązałem problem. Prosta sprawa jak jebanie. Panie Jareczku, jeżeli teraz policja zatrzymuje jakiegoś z chłopaków Ukraińców, jak oni odpierdalają jakieś numery, chleją, krzyczą coś, proszę pana, żadnych już mandatów – od razu odprawić ich na Ukrainę – apeluje młody żołnierz.

  – My tu ich wyszkolimy. Od razu rozwiążemy problem alkoholizmu, bo parę razy tu jebnie, strzeli parę razy i jemu już całe życie się nie będzie chciało pić – uważa żołnierz.

  Chłopak uważa, że „tak samo z Ukrainkami” jeżeli zachowują się niestosownie. – To proszę też odprawić. Tu ręce potrzebne. Żołnierze też jeść chcą. Trzeba coś gotować im – mówi młody żołnierz.

  Trzeba przyznać, że to bardzo rozsądny apel młodego człowieka, który walczy za swoją ojczyznę i może mieć dość niektórych zachowań swoich rodaków za granicą. Choć trzeba przyznać, że pomimo, iż przyjęliśmy ok. 2 miliony uchodźców z Ukrainy, to nie słyszy się o żadnych poważnych incydentach z ich udziałem. https://twitter.com/i/status/1508418846671179790

 • Ansolutnie, polityka naszego rządu nie jest prowadzona w naszym polskim interesie

  Teraz odniosę się do tematu tekstu. Nasze położenie geograficzne wymaga współpracy z sąsiadami a nie popierania polityki daleko leżących państw. My musimy współpracować gospodarczo i z Europą i z Rosją, Białorusią. O ile pomoc humanitarna ludności uciekającej przed wojną jest jak najbardziej wskazana. Bo tak czyni cywilizowany człowiek o tyle już jawne, wręcz agresywne działania przeciw Rosji nie są w naszym interesie, bo wojna, miejmy nadzieję nie będzie trwać wiecznie a my musimy ułożyć sobie później stosunki gospodarcze zarówno z Rosją jak i z Ukrainą. Zwróćmy uwagę, że tylko Polska tak wyraźnie, z pomysłami przeciw Rosji występuje na arenie międzynarodowej. Inne kraje zachowują politykę łagodnego wsparcia nawet jeśli udzielają pomocy militarnej. To tylko my występowaliśmy z propozycją udostępnienia naszych myśliwcow w zamian za sprzęt USA, co zostało odrzucone. Inne kraje, jak choćby Czesi albo Słowacy, nie pamiętam dokładnie dali broń artyleryjską, ale było to na zasadzie cichego dogadania się i na zewnątrz stroną występującą było NATO a nie sam ofiarodawca. Nasi ogłosili z fanfarami, co chcą zrobić a później zostali wyśmiani, gdy pomysł odrzucono. Tak jak mówił Bartoszewski, to są dyplomatołki a nie dyplomaci.

  • Ansolutnie, polityka naszego rządu nie jest prowadzona w naszym polskim interesie#Zawisza Niebieski

   To nie są "dyplomatołki" tylko sprawni antypolscy koszerni agenci usadowieni przez "nasze polskie dobro narodowe" niejakiego Berele Lewartowa co to zginął w wypadku , gdy mu jakaś cizia w trakcie jazdy obrzezanego kutasa obciągała.
   Trzeba mówić otwarcie jak jest, żeby móc przewidzieć jak będzie ...
   KST

   • Ansolutnie, polityka naszego rządu nie jest prowadzona w naszym polskim interesie#Zawisza Niebieski#KST

    Nie oceniam, póki nie mam dowodów, dlatego wolę myśleć, że to dyplomatołki, bo zdrajcę trzeba skrócić o narzędzie zdrady, czyli głowę. A ja zabijam tylko komary, kleszcze na psie złapane. Nawet muchę za okno przepędzam. :)
    Ale niech im wyroki trybunału konstytucyjnego lekkie będą.

    • Ansolutnie, polityka naszego rządu nie jest prowadzona w naszym polskim interesie#Zawisza Niebieski#KST#Zawisza Niebieski

     "Trybunał konstytucyjny" nie ma tutaj nic do szukania, a tylko i wyłącznie Trybunał Ludowy, przed którym oprócz "dyplomatołków-zdrajców" trzeba postawić prawie całą "nadzwyczajną kastę sądowniczą" z przydupasami z prokuratur i policji.
     A TL wyrok wydaje co do zasady tylko jeden ....
     KST

  • Ansolutnie, polityka naszego rządu nie jest prowadzona w naszym polskim interesie#Zawisza Niebieski

   Wyskok z samolotami to dalsze pasmo bezmyślnego buńczucznej retoryki, którą na wewnętrzny użytek codziennie z pogardą stosuje wobec opozycji i ślepego „ciemnego luda”.

 • Zidiocenie sięga zenitu!

  Skwer Bohaterskiego Mariupola w Gdańsku. Radni uzgodnili lokalizację. Liderzy trzech klubów radnych Gdańska chcą, żeby we Wrzeszczu znalazł się skwer Bohaterskiego Mariupola. To odpowiedź na apel mera tego ukraińskiego miasta Wadyma Bojczenki. https://nczas.com/2022/04/01/skwer-bohaterskiego-mariupola-w-gdansku-radni-uzgodnili-lokalizacje/

  • Zidiocenie sięga zenitu!#kula Lis 70

   Głupków nie na świecie brakuje, a w Polsce szczególnie przy władzy jest sporo więcej niż średnia pokazuje. Poczekali by choć trochę, bo dopiero będzie wstyd jak po zdobyciu miasta przez Rosjan wyjdą jakieś nieciekawe sprawy związane z nazistami z azowa. Po co narażać na koszty mieszkańców i miasto ? A tak na marginesie to czy to będzie zgodne z ustawą zakazującą gloryfikację nazizmu i bolszewizmu. ?

   • Zidiocenie sięga zenitu!#kula Lis 70#marek500

    "Poczekali by choć trochę, bo dopiero będzie wstyd jak po zdobyciu miasta przez Rosjan wyjdą jakieś nieciekawe sprawy związane z nazistami z azowa."

    Ruscy zapowiadają ustanowienie trybunału, sądzącego zbrodnie neonazistów. Podobno mają masę dowodów i świadków.

 • "Jak racjonalnie podejść do problematyki i to tak, aby mieć na uwadze długofalowy interes polski?"

  ------------------------------------
  Nie ma obecnie takiej możliwości i to w każdej płaszczyźnie publicznej działalności. Okupant - to nie idiota. Jak Autor chce przekonać choćby wszystkich tych - którzy ulegli podanej im przez TV psychozie świrusowej i w efekcie zaszprycowali siebie, swoje dzieci iszantażem zmusili swich rodziców do szprycy. Niejednokrotnie taki rodzic długo już nie pożył. Jak autor chce przekonać polactwo, że:
  polska racja stanu - to Ukraina jako samodzielne państwo - a tymczasem jest odwrotnie bo:
  Albo Polaka albo Ukraina - tertium non datur!
  Wniosek?
  Czarci pomiot zawsze obraca rzeczywistość o 180 stopni. W atrapie Polski może się coś zmienić na korzyść Polaków i odrodzenia Polski jedynie wtedy - kiedy zmiany geopolityczne będą temu sprzyjać - wide odzyskanie niepodległości Polski po I WŚ w ramach wyznaczonych przez ówczesnych, grubych Sruli. Obawiam się tylko jednego - otóż po I WŚ było komu wskrzesić Polskę - bo byli Polacy - teraz niestety Polaków jest tyle w atrapie Polski, że ze świecą by ich szukać.

 • Szkoda, że tylko 5* mogę dać.

  Wreszcie któś to powiedział i nie ja;). Program dla Polski, który się sprwadza od 1000 lat:
  1 - polityka Piastowska (czyli budować SIEBIE), a sojusze zawierać wyłącznie koniukturalnie i zmieniać ile JAK TYLKO to zaczyna być potrzebne dla polskiej racji stanu; lawirować mieðzy silnymi tego świata;
  2 - praca organiczna i praca u podstaw; To już nowszy wynalazek, ale im dłużej studiuję dokumenty czasu przełomy zabory/I wojna / II RP, tym bardziej dociera do mnie, jak wielki był wkład XIX w. "organiczników" w pokolenie, które zdołało smyrnąć się między upadającymi potęgami i zreanimowało Polskę.

  • Szkoda, że tylko 5* mogę dać.#bez kropki

   To jest "5"ka za "pobożne życzenia", bo z rzeczywistością nie ma ten tekst nic wspólnego ...
   KST

   • Szkoda, że tylko 5* mogę dać.#bez kropki#KST

    Za zaborów też "nie miał za wiele wspólnego", a jednak zadziałało. Ja tam nie zwykłam psuć tego, co działa. Że nie mamy rządu myślęgo o Polsce? Po coż pisać rzeczy oczywiste. N.b. wobec braku rządu, w/w program jest tym bardziej potrzebny. Na początek może on zresztą (ten progem) służyć dooceny PT rządu przez tych, którzy jeszcze nie rozumieją.

 • Inflacja dojedzie do 20 proc.?

  „W nadchodzących miesiącach spodziewamy się dynamicznego wzrostu cen żywności”. Inflacja będzie dwucyfrowa przez pozostałą część roku oceniają analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Najbardziej zdrożeją żywność i paliwa; wysokie koszty surowców oznaczają też podwyżki towarów przemysłowych. Inflacja wyraźnie spadnie za dwa lata dodali. Jak podał w piątek Główny Urząd Statystyczny, ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2022 r. wzrosły rdr o 10,9 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem o 3,2 proc. Analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwrócili uwagę, że wzrost inflacji w marcu z 8,5 do 10,9 proc. przewyższył prognozy rynkowe, mówiące o 10,1 proc. Wysoki wynik związany jest z gwałtownym wzrostem cen paliwa po rosyjskiej agresji wskazał zastępca kierownika zespołu makroekonomii PIE Jakub Rybacki, cytowany w informacji. Dodał, że według komentarza GUS ceny na stacjach paliw wzrosły o 28 proc. w skali miesiąca. Jak zaznaczył ekspert, mocniej od prognoz wzrosły też ceny żywności i energii; równolegle dalej utrzymuje się szeroka presja płacowa. Szacujemy, że inflacja bazowa wyniosła 6,8 proc. wskazał. W nadchodzących miesiącach spodziewamy się dynamicznego wzrostu cen żywności prognozuje PIE. Rybacki zauważył, że rosyjska agresja na Ukrainę doprowadziła do skokowego wzrostu cen pszenicy i pozostałych zbóż. Zerwany został także handel nawozami między Unią Europejską i Rosją. Wysokie podwyżki obserwujemy już obecnie na rynkach hurtowych i już teraz zaczynają przekładać się na ceny detaliczne stwierdził. W opinii PIE, wzrost cen surowców będzie też oznaczać podwyżki gotowych towarów przemysłowych. Oczekiwania inflacyjne polskich firm przemysłowych są obecnie historycznie wysokie. Analogiczne tendencje widzimy też w Niemczech oraz pozostałych państwach regionu w silniejszej skali zaznaczył analityk. Inflacja pozostanie dwucyfrowa przez pozostałą część roku. Spodziewamy się, że w kolejnych kwartałach wskaźnik będzie systematycznie przekraczać 10 proc. ocenił Rybacki. Dodał, że inflacja prawdopodobnie jedynie lekko spadnie w 2023 r. Wyraźne spowolnienie będziemy obserwować dopiero za dwa lata dodał.

  Źródło: PAP

 • A o szykowanej nam wszystkim cyfrowej obroży już wszyscy zapomnieli

  Moim zdaniem należy bezwzględnie łączyć się z tymi siłami czy też krajami które odcinają się od tej idei. Przeciwna postawa psu na budę się zda, albowiem
  w zdepopulowanym , schorowaneym
  po szprycach ,zaobrączkowanym spoleczeństwie nie będzie możliwe życie dla człowieka wolnego. A tylko w takim wypadku widzę sens życia.. Jakakolwiek współpraca z żydoameryką będzie skutkowała końcem naszego człowieczeństwa.. Po to ten cały cyrk został przez zydoamerykę wywołany. Zapominanie o tym fakcie stanowi bezsensownymi wszystkie analizy.

  • A o szykowanej nam wszystkim cyfrowej obroży już wszyscy zapomnieli#zadziwiony

   Ciekaw jestem akie będzie teraz podejście w Rosji do szczepień, bo UPAdlina już zapowiada pełne wyszczepienie wszystkiego co się rusza.
   Ale skoro mają oficjalnie żyda za prezydenta to przecież wiadomo, że naród chachełski trzeba raz na zawsze wytępić długą wojną, głodem i śmiercionką.
   KLST

 • 4+

  Dobry, wyważony tekst. Widać samodzielne myślenie Pana Krzysztofa. Bo już mnie modliło od tych notek gloryfikujących zagładę Bogu ducha winnych miast, ignorujących humanitarną hekatombę, ba! dziką radość z tej bandyckiej agresji, a nawet przedstawianie jej jako sprawiedliwości dziejowej.

  • 4+#reflexión

   Infantylne podejście do bardzo poważnego problemu jakim jest wojna żydoameryki z dotychczasowym ładem społecznym na żecz cyfrowego niewolnictwa z pozbawieniem ludzi wolnej woli i wszelkich praw.
   Wojna Ameryki z Rosją na Ukrainie jest także wojna Ameryki przeciwko naszemu człowieczeństwu.
   Widzę , że ludzie już pozapominali co im globaliści szykują. A raptem minął jeden dzień od zniesienia czasowych ograniczeń covidowej. Zaiste długa pamięć. Będą więc ludzie mieli to na co w swej głupocie
   zasługują..

   • 4+#reflexión#zadziwiony

    Najpóźniej na jesieni wraz z "otwarciem nowego sezonu grypowego" okazany światu zostanie nowy-stary koronaświrus otwarcie już nazywany "grypą jakąś tam".
    Wtedy prawdopodobnie od razu będą gotowe szczepionki na tę "nową odmianę grypy" i nierządy będą chciały wprowadzić powszechny obowiązek szczepień na tę "nową pandemię grypowo-koronaświrusową".
    Z grypą ludziska są już oklepani, więc łatwiej będzie ich zmanipulować na kolejne szczepienia.
    Ciekawie będzie też w Niemczech gdzie ichniejszy "Reichs-Kneset" obraduje nad przymusem szczepień, a naród to wyjątkowo zdyscyplinowany, więc szanse na sprawdzenie się prognozy Deagel.com na 2025 w ilości zaledwie 28 mln Niemców faktycznie rosną dosłownie "z dnia na dzień"...
    KST

   • 4+#reflexión#zadziwiony

    //Infantylne podejście do bardzo poważnego problemu…//

    Nie sądzę. Pan Wojtas z niejednego pieca chleb jadł.
    Poza tym, punktem widzenia(czytaj długofalowym interesem) której ze stron powinnismy się kieriować?

    • 4+#reflexión#zadziwiony#reflexión

     powinniśmy się kierować wyłącznie swoimi interesami, a więc z pewnością nie popierać żydoameryki- autora hucpy covidowej i wielkiego resetu prowadzącego do niewoli cyfrowej.. Ukraina to też żydoameryka. Putin plus przywódcy chin i Indii odcinają sie od idei globalizmu na rzecz świata wielobiegunowego. W naszym interesie jest iść w tę stronę. Jeden hegemon równa w najbliższej przyszłości totalitaryzmowi na niewyobrażalną skalę.
     Dlatego dziwię sie , że Pan Wojtas i wielu innych komentatorów takich oczywistości nie bierze pod uwagę.

 • Bez jaj.... INSTRUKCJA.

  Cytat:
  "Jak racjonalnie podejść do problematyki i to tak, aby mieć na uwadze długofalowy interes polski"

  INSTRUKCJA:
  1. Znalezc przyczyne problemu.
  2. Zastosowac wszytkie metody, ktore prowadza do osiagniecia sukcesu.

  JAK ZNALEZC PRZYCZYNE PROBLEMU ?
  Nalezy ropoczac nauke od poznania rzetelnych opracowan historycznych, zeby poznac fakty historyczne, co automatycznie poprawia swiadomosc czlowieka, poniewaz czlowiek nieswiadomy jest naiwny i glupi oraz staje sie ofiara oszustow i kombinatorow.
  Jednoczesnie nalezy miec przez caly czas wlaczone logiczne myslenie.

  Od ponad 300 lat Rzeczpospolita/Polska ma do czynienia z trzema glownymi wrogami:
  NIEMCY , ROSJA I ZYDOSTWO , z ktorych najgrozniejszym jest ZYDOSTWO (zaraza wewnatrz Rzeczpospolitej/Polski - celne spostrzezenia ksiedza Stanislawa Staszica) , ktore powoduje rozklad panstwa i narodu od wewnatrz oraz kolaboruje z wrogami Polski przeciwko Polsce i Polakom.
  Dodatkowymi dowodami sa opinie znanych i slawnych ludzi o Zydach przez ostatnie ponad 2 tysiace lat, a przede wszystkim ponad 1000-krotne przepedzenia zydow z miast i panstw Europy na przestrzeni ponad 2 tysiecy lat, za:
  - lichwe,
  - korupcje,
  - zlodziejstwo,
  - oszustwa,
  - falszowanie pieniedzy i dokumentow,
  - wrogosc wobec chrzescijanstwa i chrzescijan,
  - demoralizacje spoleczenstwa,
  - zbrodnie rytualne,
  - kolaboracje z wrogami na szkode panstw i narodow,
  - zbrodnie na narodach,
  - spisek przeciw panstwom i narodom,
  - etc.

  METODY, KTORE PROWADZA DO OSIAGNIECIA SUKCESU.
  Bez poznania prawdy o zydach i ich zakulisowych dzialaniach przeciwko panstwom i narodom nie jest mozliwe znalezienie rozwiazania na walke z Zydami, ktorzy dzialaja zakulisowo i podstepnie przez ostatnie 2 tysiace lat, a propaganda w lapach Zydow podtrzymuje stan oglupiania spoleczenstwa i zarazem czyni spoleczenstwo niezdolne do myslenia i latwe do oglupienia.

  Zrodla informacji znajduja sie w moich poprzednich komentarzach (fiesta).

 • Panie Wojtas....

  Pana komentarz odzwierciedla myslenie soltysa ze wsi zabitej dechami z okresu PRL, ktory ledwie co skonczyl szkole podstawowa oraz umie czytac i pisac, a naczytawszy sie miastowych gazet zachowuje sie jakby pisal rozprawe naukowa.

  SWIATOWE ZYDOSTWO REALIZUJE SWOJE PLANY GLOBALNE.... i takie sa fakty.
  Poza tym Polska nie rzadza Polacy , a polskie masy sa oglupione polskojezyczna propaganda do tego stopnia, ze wciaz glosuja na polskjezycznych zydow przy kazdych wyborach.

  • Panie Wojtas....#fiesta

   Przejrzałem pańskie uwagi i stwierdzam, że jako fiesta nadaje się Pan na to święto w charakterze uczestnika walki byków. W charakterze byka , oczywiście.

   • Panie Wojtas....#fiesta#Krzysztof J. Wojtas

    Do waszych tepych glow nie docieraja fakty historyczne nawet po 77 -latach zydowskich rzadow w Polsce (1945-2022) i jesli nie pomoze wam metoda "PRZEZ DUPE DO ROZUMU" to bedziecie skonczeni.
    A moze wy liczycie na "POLIN" i sluzbe u zydow ?

  • Panie Wojtas....#fiesta

   "SWIATOWE ZYDOSTWO REALIZUJE SWOJE PLANY"

   A, Pan?

   • Panie Wojtas....#fiesta#werka1321

    Ja tez realizuje swoje plany zgodnie z 5-cioma przykazaniami Polaka (ulozylem je w polowie lat 1990-tych; ponad 25 lat temu):
    1. Nie kupuj u zyda.
    2. Nie pozyczaj u zyda.
    3. Nie pracuj u zyda.
    4. Nie glosuj na zyda.
    5. Zwalczaj zydowskie zlo, zeby cie nie opanowalo.

    W praktyce wygladalo to tak, ze wchodzilem do prywatnego sklepu spozywczego i pytalem o wlasciciela sklepu , z ktorym nastepnie prowadzilem prywatna rozmowe, a jednoczesnie obserwowalem jego wyglad, wypowiedzi i zachowanie.
    Gdy wlasciciel okazal sie byc Polakiem, wowczas robilem zakupy w jego sklepie, a przy wiekszych zakupach dostawalem rowniez znizke jako staly klient.
    Z powyzszego wniosek, ze trzeba miec mysl przewodnia (5 przykazan Polaka) i po prostu dzialac.
    Innym razem, kiedy zachodzila potrzeba to robilem 1000 kopii ulotek na co tez dostawalem znizke i wkladalem za wycieraczke samochodu lub wreczalem ulotki przed polskim kosciolem - ulotki rozchodzily sie jak przyslowiowe "cieple buleczki".

    Poza tym prowadze akcje uswiadamiajaca piszac komentarze i podajac zrodla swoich informacji, ktore generalnie pochodza ze zrodel niezaleznych od oficjalnej propagandy, w czym pomocna jest moja znajomosc j.angielskiego, gdyz tego typu informacji albo nie ma w polskiej literaturze, albo tego typu informacje pojawiaja sie z opoznieniem kilkunastu do kilkudziesieciu lat.

    Ostatnio prowadze dyskusje z historykiem w Polsce (dr L.Pietrzakiem - byly pracownik BBN, IPN etc) , ktoremu udowodnilem , ze oglupia Polakow i podaje polprawdy na temat smierci generala G.Pattona, ktory nie zmarl w wyniku obrazen powypadkowych, ale zostal zamordowany na polecenie zydow amerykanskich w grudniu 1945r (za prezydentury H.Trumana - syjonista).

 • Wolność

  Do fiesta:

  "Jaki "polski rząd" ???
  W Polsce rządzi żydostwo "

  Tego wiedzieć nie możemy, bo żadne z nas nie ma dostępu do ich badań genetycznych o ile takie zrobili.
  Pewnikiem natomiast jest, że krzywdzą nas, płacimy im w podatkach za ochronę nas i naszych interesów, a oni dbają tylko o własny.
  Oczywiście sytuacja wyglądałaby inaczej gdybyśmy nie pozwalali na takie traktowanie.

  • Wolność#werka1321

   Tu nie potrzeba badan genetycznych lub zagladania do rozporka, poniewaz wystarczy wyglad twarzy, mentalnosc, sposob wyslawiania sie lub zachowania, informacje nieoficjalne dotyczace przodkow danej osoby, informacje od innych osob etc i trzeba rowniez samemu poszukiwac prawdy.
   Np. zydowskie pochodzenie JP2 (po matce Zydowce).
   Samemu prowadzilem poszukiwania na ten temat i znalazlem zrodla informacji na poczatku lat 2000 (ponad 20 lat temu) i zydowskie pochodzenie JP2 potwierdzili:
   1. Ksiadz polskiego pochodzenia przebywajacy na emigracji w Kanadzie, ktory pochodzil z okolic Krakowa i znal dobrze rodzine Wojtylow.
   2. Ksiadz z Polski wizytujacy Kanade.
   3. Leszek Bubel w tygodniku "Tylko Polska".
   4. Prywatny komentarz na grupie dyskusyjnej, ktory brzmial mniej wiecej tak, ze "rodzice K.Wojtyly seniora wyrzekli sie swojego syna, poniewaz ozenil sie z zydowka.
   5. Frank Weltner z USA - badacz historii.
   6. Zydowskie pochodzenie JP2 potwierdzil rowniez ks.dr L.Villa w miesieczniku "Chiesa Viva" nr 430 z wrzesnia 2010r.

   O zydowskim pochodzeniu Kwasniewskiego, Tuska, Rydzyka, Kaczynskich etc pisal byly posel Z.Nowak ponad 15 lat temu, ktory badal dokumenty tych osob i ich rodzin.
   Zyd M.Morawiecki sam przynal sie do zydowskiego pochodzenia.
   O zydowskim pochodzeniu A.Dudy mowil prezydent konstytucyjny II RP J.Z.Potocki i rowniez wymowne jest zdjecie Dudy przed "sciana placzu" , zachwyt Dudy bajka o "Polin" czy nawet obecnosc A.Dudy na zjezdzie Knesetu w Krakowie w 2014r , kiedy Duda byl prawie nieznany w polityce etc.
   W 1984r ukazala sie informacja archiwalna WSW , ktora podawala, ze w Polsce zamieszkuje 2,7 miliona zydow pod nazwiskami zmienionymi na polskie.
   Z kolei podczas wystapienia prezesa organizacji zydowskich S.Szurmieja w telewizji, Szurmiej powiedzial, ze w Polsce zamieszkuje az 4 miliony zydow.

   O zydowskim pochodzeniu przywodcow panstw Europy zachodniej (Francja, Anglia, Niemcy, etc) lub Europy wschodniej (Polska, Rosja, "Ukraina" etc) informuja niezalezne zrodla w innych jezykach na podstawie informacji zebranych przez historykow, obce wywiady, osoby znajace rodzine danej osoby, sami zydzi lub zydowskie media.

   Ja pamietam przypadek A.Hitlera , ktorego ojciec byl zydowskim bekartem i o A.Hitlerze mowilo sie, ze jest cwierc zydem.
   Tymczasem podczas moich poszukiwan natrafilem na informacje podana w j.angielskim przez niemieckiego historyka zydowskiego pochodzenia D.Brondera z 1965, ktory podal liste zydow zasiadajacych na waznych stanowiskach w aparacie wladzy III Rzeszy niemieckiej i na liscie znajdowali sie tacy zydzi, jak: Hitler, Himmler, Goebbels, Goering, Hess, Frank, Milch, Canaris, Bach-Zelewski, Eichmann, Rosenberg, Hube, Kaudell , Globocnik etc.
   Ostatecznie badania DNA czlonkow rodziny A.Hitlera przeprowadzone w Szwajcarii potwierdzily zydowskie pochodzenie A.Hitlera i jego kochanki E.Braun (Zydowki).

   Z kolei historyk i filozof irlandzki ksiadz prof. D.Fahey podal informacje n/t zydowskiego pochodzenia aparatu wladzy zydobolszewickiej Rosji, ktore uzyskal od wywiadu brytyjskiego analogiczne informacje uzyskiwal wywiad amerykanski i francuski swoimi kanalami.

   Z kolei fenomenalne wiadomosci na temat zydowskiego pochodzenia waznych osob w rzadzie USA przekazal B.Freedman (byly zyd, ktory przeszedl na katolicyzm) , ktory sam wywodzil sie z zydowskiego srodowiska i podobne informacje przekazuje byly zyd N.Kapner, ktory przeszedl na prawoslawie.

   Kto ma H2O w glowie lub zlasowany mozg to tez bedzie badal DNA Zydow, zeby miec 100 procentowa pewnosc, ze to Zydzi.
   Ale po co sprawdzac to co juz sprawdzili sami zydzi, kiedy przyjmowali czlonkow w szeregi swoich organizacji zydowskich, jak: B'nai B'rith, Chabad-Lubawicz, AIPAC, WJC, AJC, EJC etc.

   Tutaj nalezy rowniez dorzucic zrodla koscielne KK na temat zydowskiego pochodzenia wielu wplywowych osob w roznych panstwach jak i w samym KK.
   I tak np. zydowskie pochodzenie mieli:
   papiez Jan 23, papiez Pawel 6, wspomniany JP2 oraz papiez Benedykt 16.

   Zydowskie pochodzenie mieli rowniez przywodcy ZSRR lat 1980-tych i 1990-tych oraz nowi wladcy Rosji po rozpadzie ZSRR w 1991r na czele z oligarchami.
   Zydowskie pochodzenie mieli "bohaterowie" z OUN-UPA : Bandera i Suchewycz oraz zydowskie pochodzenie posiadaja nowi wladcy w Kijowie.
   Tu koniecznie nalezy przypomniec liczbe ponad 36 tysiecy zydowskich mordercow i oprawcow Polakow, ktorych towarzysz W.Gomulka nie ukaral za zbronie na Polakach, ale zezwolil im na wyjazd do Izraela na jesieni 1956r - Zydzi rowniez wyjezdzali z Polski do Izraela w 1968r , kiedy towarzysz W.Gomulka na polecenie Kremla zwalnial Zydow ze stanowisk panstwowych w PRL, ktorzy poparli Izrael w wojnie zydowsko-arabskiej w 1967r.... i tu tez nie byly potrzebne badania DNA Zydow, poniewaz oni sami wiedzieli, ze sa Zydami.
   Brat A.Michnika, Zyd S.Michnik wyjechal do Szwecji w 1968r , wiec nasuwa sie pytanie:
   Czy nalezy zbadac DNA A.Michnika , zeby potwierdzic zydowskie pochodzenie A.Michnika ?

   Prosze podszkolic sie z HISTORII.... i z LOGIKI.

   Owszem, w przypadkach szczegolnych sa potrzebne badania DNA , jesli nie ma informacji n/t pochodzenia danej osoby.
   Ale jesli sa dokumenty lub swiadkowie to badania DNA sa zbyteczne.

   Jako ciekawostke dodam, ze w miedzywojennej Polsce bylo az 5 tysiecy synagog , czyli wiecej niz samych kosciolow katolickich, a z kolei wywiad II RP podawal informacje o dzialaniach zydowskich organizacji wywrotowych w Polsce.
   Czy brak badan DNA z okresu miedzywojennego jest dowodem na to , ze w II RP nie bylo Zydow ???
   Prosze nie wymyslac swoich pierdol, poniewaz to swiadczy o kompleksach.
   Poza tym w tamtym czasie nie bylo badan DNA, ale istnialy organizacje zydowskie , ktore skrupulatnie notowaly liczbe swoich zydowskich pobratymcow.

 • Wolność

  Do Pana fiesta:

  Zadam Panu jeszcze raz pytanie - Czy ma Pan dostęp do badań genetycznych aby z całą pewnością stwierdzić ,że to żydzi, a nie np. grupa interesów własnych, a nie narodowych ?
  I nie blokuje Pana komentarzy - przecenia Pan swoją osobę. Nie jest tu Pan pępkiem świata.

  • Wolność#werka1321

   Ja juz odpowiedzialem w poprzednim komentarzu, ze badania DNA sa potrzebne wtedy, kiedy nie ma zadnych zrodel potwierdzajacych zydowskie pochodzenie danej osoby.
   Ale tych zrodel jest mnostwo w j.polskim, j. rosyjskim, j.angielskim, j.niemieckim etc i badania DNA nie sa w ogole potrzebne.

 • Wolność

  Do fiesta:

  "Zatem propaganda rabina "Pedant", który tak zawzięcie krytykuje polskich chłopów miała za zadanie poniżyć Polaków i zarazem przysłonić sqrwysynstwo Żydów wobec Polski i Polaków, ponieważ właśnie w takich chwilach trudnych dla Polski widać było szczególnie podłość Żydów."

  Ja tam widzę raczej skutki mentalności niewolniczej naszych przodków.

  • Wolność#werka1321

   fiesta "Zatem propaganda rabina "Pedant", który tak zawzięcie krytykuje polskich chłopów miała za zadanie poniżyć Polaków i zarazem przysłonić sqrwysynstwo Żydów wobec Polski i Polaków, ponieważ właśnie w takich chwilach trudnych dla Polski widać było szczególnie podłość Żydów."

   Pan Fiesta zupełnie nie zrozumiał o co mi chodzi. Ja pisałem z goryczą i sarkazmem.

   Tak czy inaczej czuję się pochlebiony moim awansem na rabina. Skoro Pan Fiesta o wszystko obwinia Żydów i Kościół Katolicki, mam nieśmiałą prośbę - mógłbym otrzymać jeszcze nominację na kardynała? O flocie wojennej nie było mowy ale zadowolę się stopniem admirała o czym marzyłem w dzieciństwie. Bardzo proszę.

   • Wolność#werka1321#Pedant

    Admirała uzyskasz Pan od Korsarza trzcinnego z Gdańska. Co do reszty - ne umiem wskazać opcji.
    A fiesta ode mnie uzyskał nominację na byka - na potrzeby corridy.

    • Wolność#werka1321#Pedant#Krzysztof J. Wojtas

     Taka odpowiedz swiadczy, ze was ubodlem obywatelu K.Wojtas , jak na zalaczonym filmie:
     One of Spain's top bullfighters is gored to death live on TV.

   • Wolność#werka1321#Pedant

    W jezyku ulicznym Polakow, slowo "rabin" brzmi pogardliwie.

    Pytanie:
    Kiedy wy rabinie Pedant nauczycie sie j.polskiego ?

    • Wolność#werka1321#Pedant#fiesta

     "W jezyku ulicznym Polakow, slowo "rabin" brzmi pogardliwie."

     Język uliczników i mętów mało mnie interesuje.

  • Wolność#werka1321

   Skutki mentalnosci niewolniczej ???

   To jest bzdura wyssana z palca, chyba ze chodzi o przodkow "werka1321" co jest z kolei oddzielnym, indywidualnym przypadkiem.

   Chlopstwo, ktore stanowilo warstwe najubozsza i nie posiadalo wyksztalcenia zostalo po prostu zniewolone przez system panujacy w krajach Europy, poniewaz bogacz kupujac np. wies , kupowal rowniez ludzi zamieszkalych we wsi, ktorzy byli poddanymi wlasciciela wsi.
   Ponadto obowiazywalo prawo odrabiania "panszczyzny" oraz prawo zakazujace ucieczki chlopow z miejsca zamieszkania pod grozba kary oraz propaganda KK glosila, ze "wladza pochodzi od Boga" i nalezy sluchac swojego "pana" , a w XI wieku nawet papiez oglosil sie "zastepca Boga na ziemi" i liczyl na to, ze wladcy Europy podporzadkuja sie papiezowi.

   Z kolei chlopi, ktorzy przeszli przez sluzbe wojskowa byli bardziej rozgarnici i obyci z panujacymi zasadami, a jednoczesnie bardziej zaradni zyciowo i rodzil sie w ich umyslach bunt przeciwko wyzszym warstwom (szlachcie i magnaterii) i nie pozwolili narzucic sobie zniewolenia.

   Czy "werka1321" slyszala o buntach chlopow i ucieczkach chlopstwa z Rosji i Rzeczpospolitej na stepy z powodu zniewolenia lub unikniecia kary za przewinienie wobec "pana" ?

   Mikolaj Rej (szlachcic, zyl w XVI wieku) byl autorem rozprawy pt. "KROTKA ROZPRAWA MIEDZY PANEM, WOJTEM I PLEBANEM" , ktory demaskowal zlo panujace w czasach feudalizmu, czyli zniewolenie czlowieka przez drugiego czlowieka, co nie ma nic wspolnego z "mentalnoscia niewolnika", lecz panujacym wowczas systemem w Europie.

   • Wolność#werka1321#fiesta

    I widzi Pan, Panie fiesta ?
    Jak Pan chce to potrafi Pan pięknie pisać o naszej ojczystej historii. Może warto zostawić w spokoju
    żydów, kosmitów czy innych jeszcze takich islamistów i koncentrować się na Polsce i wszystkim, co jest z nią związane ?

    Pozdrawiam serdecznie :)

    Ileż to człowiek się napocić musi aby z drugiego wydobyć, co istotne, wartościowe. Ale warto, myślę sobie.

    • Wolność#werka1321#fiesta#werka1321

     "warto zostawić w spokoju
     żydów, kosmitów czy innych jeszcze"

     Fiesta żyje nienawiścią do Żydów, nadaje mu to sens życia.

    • Wolność#werka1321#fiesta#werka1321

     ZYDZI SA ZAGROZENIEM DLA CALEGO SWIATA, wiec sa rowniez zagrozeniem dla Polski i Polakow.
     Ignorowanie zagrozenia jest jak ignorowanie ostrzezenia przed spadnieciem w przepasc.

     PRZYKLADY:

     “Our race is a master race. We Jews are divine gods on this planet. We are as different from the inferior races as they are from insects. In fact, compared to our race , other races are beasts and animals , cattle at best. Other races are considered as human excrement. Our destiny is to rule over the inferior races.
     Our earthly kingdom will be ruled by our leader with a rod of iron. The masses will lick our feet and serve us as our slaves”
     - Israeli Prime Minister Menachem Begin (1977-1983) in a speech to the Knesset.
     (Nasza rasa jest rasą panów. My, Żydzi, jesteśmy wszechmocnymi bogami na tej planecie. Jesteśmy tak różni się od niższych ras, jak oni od owadów. W rzeczywistości, w porównaniu do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, w najlepszym razie bydło. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody.
     Naszym przeznaczeniem jest panowanie nad niższymi rasami.
     Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę żelaznym batem. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.
     - Premier Izraela Menachem Begin (1977-1983) w przemówieniu do Knesetu)

     "SOME MAY CALL IT COMMUNISM, BUT I CALL IT WHAT IT IS: JUDAISM !"
     - rabbi Stephen Wise (The American Bulletin, May 5 , 1935)
     (NIEKTÓRZY MOGĄ NAZYWAĆ TO KOMUNIZMEM, ALE JA NAZYWAM TO TYM, CZYM JEST: JUDAIZMEM!
     - rabin Stephen Wise , Biuletyn Amerykański, 5 maja 1935)

     "Judaism is communism, internationalism, universal brotherhood of man, the emancipation of working class and the human society. It is with these spiritual weapons that the Jews conquer the world and the human race"
     – rabbi Harry Waton 1939.
     (Judaizm to komunizm, internacjonalizm, powszechne braterstwo człowieka, emancypacja klasy robotniczej i społeczeństwa ludzkiego. To właśnie tą duchową bronią Żydzi podbijają świat i rasę ludzką".
     – rabin Harry Waton 1939)

     “Most Jews do not like to admit it, but our god is Lucifer... and we are his chosen people”
     - Harold Wallace Rosenthal
     (Większość Żydów nie lubi się do tego przyznać, ale naszym bogiem jest Lucyfer... a my jesteśmy jego narodem wybranym.
     - Harold Wallace Rosenthal)

     "WY Z OJCA DIABLA JESTESCIE I POZADANIA OJCA WASZEGO CZYNIC CHCECIE..."
     - slowa Jezusa Chrystusa do Zydow (Ew.Jana 8:44)

    • Wolność#werka1321#fiesta#werka1321

     UKRYTA TYRANIA ..... czyli zniewolenie "gojow" przez Zydow.

     THE ROSENTHAL DOCUMENT – HIDDEN TYRANNY
     (Dokument Rosenthala - UKRYTA TYRANIA)

     Czesc I
     http://www.biblebelievers.org.au/tyranny1.htm
     Czesc 2
     http://www.biblebelievers.org.au/tyranny2.htm#The%20Hidden%20Tyranny

     Przyjemnej lektury.

 • Zrodla potegi zydowskiej.... Odpowiedz dla lunatyka K.Wojtasa

  Kolejny artykul pisany przez lunatyka K.Wojtasa o tzw. "Zydach", nafaszerowany propaganda wytrzepana z "obrezanych k*tasow" autorow tych opowiadan , ktorymi przesiakl lunatyk K.Wojtas - patrz tytul artykulu:
  "Źródła potęgi żydowskiej. Opracowanie własne".
  https://cygnus.neon24.info/post/163576,zrodla-potegi-zydowskiej-opracowanie-wlasne

  Lunatyk K.Wojtas zablokowal mi dostep do zamieszczenia komentarza na stronie (https://cygnus.neon24.info/post/163576,zrodla-potegi-zydowskiej-opracowanie-wlasne) , zachowujac sie doslownie jak "ZYD TALMUDYCZNY".

  Tymczasem archeolog izraelski Z.Herzog pisal, ze badania archeologiczne prowadzone w Palestynie przez 70 lat .... NIE POTWIERDZAJA INFORMACJI ZAWARTYCH W BIBLII.
  Cytat:
  "Following 70 years of intensive excavations in the Land of Israel, archaeologists have found out: The patriarchs' acts are legendary stories, we did not sojourn in Egypt or make an exodus, we did not conquer the land. Neither is there any mention of the empire of David and Solomon. Those who take an interest have known these facts for years, but Israel is a stubborn people and doesn't want to hear about it".
  http://individual.utoronto.ca/mfkolarcik/jesuit/herzog.html

  Kolejny izraelski historyk S.SAND informowal, ze..... NAROD ZYDOWSKI ZOSTAL WYMYSLONY.

  Zastanowcie sie Rodacy-Polacy czym was karmi lunatyk K.Wojtas, ktory sam ma mozg nafaszerowany biblijna propaganda i szuka glupszych od siebie, ktorzy uwierza w jego opowiadania, ktorych sam nie wymyslil, ale oparl swoje opowiadania na informacjach wyczytanych w innych zrodlach, ktorych w ogole nie podal w swoim artykule.

  Poza tym nie trzeba konczyc uniwersytetow i nie trzeba posiadac tytulow naukowych, zeby dojsc do wniosku, ze lunatyk K.Wojtas wprowadzil Polakow w pokrzywy.

  ZYDZI TO ZBRODNICZE PLEMIE !

  Zrodlem ich bandytyzmu, sqrwysynstwa i podlosci jest RASISTOWSKI TALMUD (ich "pismo swiete"), ktorego IDEOLOGIE wpajaja do glow swoim najmlodszym pokoleniom od 5-tego roku zycia - polskie dzieci bawia sie kredkami lub sluchaja bajek o "Czerwonym Kapturku" etc.
  Jako dowod podaje zrodla:

  TALMUD UNMUSKED. SECRET RABBINICAL TEACHINGS CONCERNING CHRISTIANS.
  (Talmud zdemaskowany. Tajne nauczanie rabiniczne dotyczace chrzescijan)
  http://www.talmudunmasked.com/

  THE TRUTH ABOUT THE TALMUD.
  (Prawda o Talmudzie)
  https://aaargh.vho.org/fran/livres8/HOFFMANtalmud.pdf

  W CZYM TKWI ZRODLO POTEGI ROBACTWA ?

  Odpowiedz: ROBACTWO ZERUJE !.... i to zeruje na panstwach i narodach swiata od ponad 2 tysiecy lat i dowodow na to dostarczaja:

  OPINIE ZNANYCH I SLAWNYCH LUDZI NA PRZESTRZENI PONAD 2 TYSIECY LAT.
  https://88nspoland.wordpress.com/2012/02/19/slawne-osobowosci-o-zydach/

  ZAPROGRAMOWANE REWOLUCJE I WOJNY SWIATOWE WYWOLYWANE PRZEZ "ZYDOW" ORAZ "ZYDOWSKI TERROR" I "EKSTERMINACJA CHRZESCIJAN".
  Przyklady:

  ALL WARS ARE BANKSTERS WARS!
  “Thanks to the terrible power of our International Banks, we have forced the Christians into wars without number. Wars have a special value for Jews, since Christians massacre each other and make more room for us Jews. Wars are the Jews’ Harvest: The Jew banks grow fat on Christian wars. Over 100-million Christians have been swept off the face of the earth by wars, and the end is not yet.”
  — Rabbi Reichorn, speaking at the funeral of Grand Rabbi Simeon Ben-Iudah, 1869

  JEWISH TALMUD Zohar (II, 43a):
  "Extermination of Christians is a necessary sacrifice to God".

  “I don’t believe in western morality (...)
  The only way to fight a moral war is the Jewish way:
  Destroy their holy sites. Kill men, women and children (and cattle).”
  - Chabad Lubavitch Rabbi Manis Friedman in Moment Magazine (May/June 2009) in “Ask The Rabbi”.

  “Freemasonry is a Jewish establishment, whose history, grades, official appointments, passwords, and explanations are Jewish from beginning to end.”
  - Rabbi Isaac Wise

  “The Jew World Order Unmasked” (Zydowski Porzadek Swiata Zdemaskowany).
  Jewish supremacist, Rabbi Harry Waton, admitted not only is Communism Jewish, but that it is simply a mechanism for Jewish world dominion and the subjugation of all non-Jews and a fulfillment of the megalomaniacal messianic vision of the Torah and the Talmud. “It is not an accident that Judaism gave birth to Marxism, and it is not an accident that the Jews readily took up Marxism; all this was in perfect accord with the progress of Judaism and the Jews. The Jews should realize that Jehovah no longer dwells in heaven, but he dwells in us right here on earth; we must no longer look up to Jehovah as above us and outside of us, but we must see him right within us.”

  Rabbi Harry Waton: Nazism is an imitation of Judaism (Nazizm jest imitacja Judaizmu).

  UKRYTA TYRANIA ..... czyli zniewolenie "gojow" przez Zydow.
  THE ROSENTHAL DOCUMENT – HIDDEN TYRANNY
  (Dokument Rosenthala - UKRYTA TYRANIA)
  Czesc I
  http://www.biblebelievers.org.au/tyranny1.htm
  Czesc 2
  http://www.biblebelievers.org.au/tyranny2.htm#The%20Hidden%20Tyranny

  JUDAIZM TO KOMUNIZM...
  Judaism is communism, internationalism, universal brotherhood of man, the emancipation of working class and the human society. It is with these spiritual weapons that the Jews conquer the world and the human race"
  – rabbi Harry Waton 1939.
  (Judaizm to komunizm, internacjonalizm, powszechne braterstwo człowieka, emancypacja klasy robotniczej i społeczeństwa ludzkiego. To właśnie tą duchową bronią Żydzi podbijają świat i rasę ludzką".
  – rabin Harry Waton 1939)

  ZYDOWSKI TERROR W ROSJI
  To overcome our enemies we must have our own socialist militarism. We must carry along with us 90 million out of the 100 million of Soviet Russia’s population. As for the rest, we have nothing to say to them. They must be annihilated.” — Grigory Zinoviev (aka Hirsch Apfelbaum), 1918

  ZBRODNICZE PLEMIE – Jan Polak
  https://justice4poland.com/2018/12/01/zbrodnicze-plemie/

  Przyjemnej lektury.

  • Zrodla potegi zydowskiej.... Odpowiedz dla lunatyka K.Wojtasa#fiesta

   Panie fiesta czy nie widzi Pan, że już prawie nikt nie jest zainteresowany żydami, kosmitami czy innym takimi islamistami. Teraz był wirus, a obecnie wojna.
   Pozostaje mi życzyć rodakom aby na swoją sytuację spojrzeli ze współczuciem.

   Pozdrawiam :)

   • Zrodla potegi zydowskiej.... Odpowiedz dla lunatyka K.Wojtasa#fiesta#werka1321

    A czyja to wina , ze "prawie nikt" (opinia werka 1321) nie jest zainteresowany Zydami/zydami ?

    Przeciez nikt inny jak ZYDZI wywolali wojne na UPA-inie oraz nikt inny jak ZYDZI narzucili innym panstwom i narodom swiata tzw. "koronaswirusa" C19..... BEZ INGERENCJI ZBROJNEJ, doslownie jakby ZYDZI byli najwieksza potega swiata.

    Ja widze po komentarzach, ze wiele osob placze nad losem Polski i Polakow , a przeciez los Polski i Polakow lezy w lapach ZYDOW z PiS u wladzy w Polsce (glowna przyczyna obecnych problemow w Polsce)..... i NIC.
    Oczywiscie "dyzurni pacyfisci" chca zyc po 200 lat , albo i dluzej , i namawiaja Polakow , zeby siedzieli na dupie, ale nie pisza o tym, ze to bedzie ZYCIE W NIEWOLI..... i Polacy maja szanse pobic stary rekord: "123 lata" (1795-1918) , poniewaz Polacy juz siedza w niewoli zydowskiej przez 3 ostatnie pokolenia (1945-2022) , czyli przez 77 lat i wola: jesc, spac, srac i na zydow zapierdalac (doslownie) i taki sam niewolniczy los gotuja nastepnym polskim pokoleniom.
    Przeciez losy Polski i Polakow sa wazniejsze niz inne sprawy w przeciwnym wypadku ROBACTWO pozre Polske i Polakow.
    Prosze to jeszcze raz przemyslec.

   • Zrodla potegi zydowskiej.... Odpowiedz dla lunatyka K.Wojtasa#fiesta#werka1321

    p.s.
    Kolejna menda blokuje moje komentarze.

    @Repsol (wtorek 5 kwietnia 2022, 15:01:38)

    Cytat: "Zlikwidował oligarchię żydowską w Rosji, bęc".

    KOMENTARZ "fiesta"

    Nie przesadzaj "Repsol".
    Putin pozbyl sie kilkunastu zydowskich oligarchow (4-5 osob) , ktorzy robili problemy Putinowi i na tym sie skonczylo.
    Z kolei, gdyby Putin faktycznie pozbyl sie oligarchow (US Treasury Dept i Bloomberg ustalili ich liczbe na 96 osob) to USA nie nakladaloby sankcji na oligarchow powiazanych z Putinem i nie uruchomily swoich spec sluzb powiazanych ze spec sluzbami Europy zachodniej, ktorzy przejmuja majatek oligarchow pozostawiony poza Rosja (kraje Europy zachodniej, wyspy na Pacyfiku, USA etc).
    Nie mysl, ze obce spec sluzby to glupcy.

    Owszem, Putin nadal wydobywa rope naftowa i sprzedaje ja po cichu Chinom po znizce 30 procentowej w stosunku do obowiazujacej ceny za barylke na rynku swiatowym i ropa plynie w kontenerach na statkach, ktore powylaczaly swoje GPS-sy i nie mozna ich namierzyc (bardzo madry ruch) i z tego powodu wscieka sie Ameryka, poniewaz Putin sprytnie omija przeszkody, czyli sankcje nalozone przez Ameryke i satelitow Ameryki.... i pewnikiem jest, ze kontenery z ropa naftowa plynace z Rosji do Chin sa eskortowane przez lodzie podwodne i okrety wojenne, ktorych Ameryka nie zaatakuje i nie zatrzyma konwoju z rosyjska ropa naftowa.
    To pokazuje, ze Putin tez nie jest glupi i wie jako byly agent KGB co nalezy robic.

    https://zbigniew1108.neon24.info/post/167498,jaka-role-odgrywa-w-w-putin-niektorzy-twierdza-ze-pracuje-dla-cia