"Bóg pokarał Polskę głupim społeczeństwem. Dlaczego?"

Tak stwierdziła moja żona podczas oglądania manifestacji "Ani jedna więcej".Bo tylko głupotą można wyjaśnić powiązanie między śmiercią kobiety w Pszczynie, a hasłami wspomnianej manifestacji.

 

 

Na takie dictum - obruszyłem się i rozpoczęła się typowo rodzinna rozmowa między małżonkami.

Bo faktycznie - organizowanie demonstracji i to z hasłami proaborcyjnymi, a do tego obarczanie winą za powstałą sytuację TK, który rzekomo zakazał aborcji nawet w przypadku zagrożenia życia matki - może świadczyć jedynie o skrajnej głupocie.

Tyle, że powinno zaraz paść pytanie - jakiej części społeczeństwa ta głupota dotyka? Bo jest oczywistym, że organizatorzy akcji chcą zbić kapitał polityczny na tej bulwersującej sytuacji. Zasadne jest znane zalecenie: "Policzmy głosy", bo należy określić jaki procent demonstrujących to  "organizatorzy", czyli opłacani funkcjonariusze antyspołecznych stowarzyszeń, a jaki stanowili zmanipulowani uczestnicy.

Te relacje mogą być "wskaźnikiem społecznej głupoty". Natomiast przenoszenie wskaźnika na całe społeczeństwo może mieć sens tylko na bazie procentowego udziału populacji w tych eventach.

 

Druga część naszej polemiki dotyczyła już bardziej ogólnych zależności, a mianowicie rozważań w jakim zakresie faktycznie mamy głupie, łatwo poddające się manipulacji społeczeństwo.

 

Tu dosyć jednoznacznie postawiłem sprawę, że największą głupotą wykazaliśmy się "za Solidarności" i czasu przemian po 89 roku.

Chyba każdy stwierdzi, że był to czas głupoty, kiedy to manipulatorzy, prostymi środkami robili ze społeczeństwem, co tylko chcieli, a dodatkowo wdrukowując przekonanie, że robią to dla dobra społecznego. Bo czy Balcerowicz mógłby dokonać swych bandyckich przekształceń, gdyby wisiała nad nim groźba odpowiedzialności jak miecz Damoklesa?

 

Czy obecnie dalej można mówić o głupocie i obarczać nią polskie społeczeństwo?

Trudna ocena. Na pewno jest duża część społeczeństwa, beneficjentów dotychczasowego systemu, którzy zaliczają się do "elit" - i tym samym dążą do utrzymanie status quo.  To oni  wmawiają innym, że wszystko "trzyma się" tylko na ich społecznym geniuszu - dzięki nim jest jeszcze "ciepła woda w kranie". Niewątpliwie ta kasta jest dobrze wykształcona (za społeczne pieniądze), dobrze uposażona i "utuczona na społecznej krwawicy", a w jej ręku są media, co jest uważane za powód do "sprawowania rządu dusz".

 

Jest jednak coraz liczniejsza grupa świadomych Polaków, którzy starają się organizować życie wg polskich zasad współżycia opartych na subsydiarności - także w tworzeniu relacji międzyludzkich, czyli nie wpływaniu na innych (w odniesieniu do państwa - zasada jest chyba oczywista).

Obecnie wyraźny jest podział na te dwie grupy. Z tym, że "elity" tracą wpływy. "Wojna" dotyczy uzyskania wpływu na bierną część społeczeństwa. Przeciągnięcie na swoją stronę - może zadecydować o przewadze.

 

Jak podsumować?

Chyba tak, że nie jesteśmy homogenicznym społeczeństwem, a trwa gwałtowny proces wzrostu społecznej świadomości. Są przeszkody i świadome procesy manipulujące, ale na pewno nie można już mówić, że jesteśmy społeczeństwem głupim. Obecne zdarzenia zmuszają do opowiedzenia się - zajęcia stanowiska, czyli pobudzają do samodzielnego myślenia. I to jest bardzo dobry prognostyk na przyszłość.

Zaś to, że następuje coraz bardziej widoczny podział na "zblazowane, zdegenerowane elity" i normalne społeczeństwo - to bardzo cenne zjawisko potrzebne dla wzrostu świadomości.

Krzysztof J. Wojtas

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

2

liczba ocen: 121

 • Tak stwierdziła moja żona podczas oglądania manifestacji

  Proszę zatem żonie wytłumaczyć, że człowiek nabywa wszelkich praw wraz z urodzeniem, przed urodzinami nie posiada żadnych praw. Tak stanowi polskie prawo i nie tylko polskie.  Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane i to powiedzenie dokładnie pasuje do wszelkich ruchów pro i antyaborcyjnych, jak również pro i anty szczepionkowych. Cały szum, na tym tle, jest związany li tylko z polityką i ma na celu "divide et impera".  Z jednej strony ktoś próbuje pokazać, że zależy mu na płodach ludzkich bardziej niż ich rodzicom. Koń by się uśmiał z takiej fałszywej troski.  Z drugiej strony, zwolennicy aborcji są za zwyczaj zwolennikami obowiązkowych szczepień, bo wprawdzie mój brzuch to moja sprawa, ale moje zdrowie, to już sprawa wszystkich dookoła, a najmniej moja.  I jedna, i druga strona sobie przeczą, chodzi o lewactwo i świętojebliwych, bo oni mają gdzieś zarówno nasze zdrowie, jak i los płodów ludzkich, liczy się tylko władza.  Ze swojej strony uważam, że to rodzice powinni decydować o losach ich przyszłego potomstwa w 100%, z prawem do aborcji włącznie, Podobnie w kwestiach zdrowotnych - każdy człowiek odnośnie własnego zdrowia powinien mieć decyzję ostateczną.  Każda istota ludzka obdarowana została wolną wolą i nikomu nie wolno jej ograniczać z wyjątkiem samego Darczyńcy. Ale ten nie kwapi się, żeby te prawa rewidować. Człowiek to istota, która się urodziła, to jest warunek konieczny posiadania człowieczeństwa i wszelkich praw z tym związanych.

  • @rumpelsiltskin#Tak stwierdziła moja żona podczas oglądania manifestacji

   To nie jest notka na tematy aborcyjne.

   • @Krzysztof J. Wojtas#rumpelsiltskin#Tak stwierdziła moja żona podczas oglądania manifestacji

    "To nie jest notka na tematy aborcyjne."    To, co dzieje się w Polsce wokół aborcji, ma z tematem notki zasadniczy związek.    Na Zachodzie uważa się, że Polacy są za głupi, żeby decydować o sobie, co przejawia się w różny sposób. Przykłady można mnożyć, wystarczy tylko prześledzić szereg dokumentów unijnych dotyczących naszego kraju.    Lecz nie tylko za granicą, ale i w Polsce też mamy takich, którzy uważają Polaków za głupków i chcą decydować za nich o wielu sprawach, w tym o sprawach życia i śmierci płodów ludzkich, czy szczepień, o czym mówił mój komentarz.

 • Akcja wspierana przez Lempart okaże solidarność... migrantom.

  https://media.wplm.pl/thumbs/39c/OTYwL3VfMS9jY184YzgyYi9wLzIwMjEvMTEvMTkvMTIwMC83NjAvZDY0ODNmODlkYmZjNDA2NDljMGVhOWY1MGM2OGMxMjYuanBlZw==.jpeg  Akcja wspierana przez Lempart okaże solidarność... migrantom. "Matki na granicę" jadą do Hajnówki. "45-50 proc. dla PiS pewne"! W momencie gdy sytuacja na granicy jest naprawdę poważna, a kolejne państwa deklarują solidarność z Polską strzegącą granic UE przed zalewem migrantów, inicjatorki akcji „Matki na granicę” jadą do Hajnówki, by… okazać solidarność z cudzoziemcami.  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/574668-akcja-wspierana-przez-lempart-okaze-solidarnosc-migrantom

  Ps... Czy będą wręczać nachodźcom tęczowe materiały na kijach i maseczki z piorunami? Chce muzułmankom proponować legalną aborcję ,by ich wyzwolić . A co na to muzułmanie? Podziękują odpowiednio. No cóż taki mamy klimat. Emigrant wystawia karton z napisem „Chcę do Polski” na to wychyla się Lempart „Zapraszamy Zapraszamy” na to emigrant wystawia karton z napisem „Żartowałem Żartowałem”. Zobaczą buźkę Lempart i zwieją gdzie pieprz rośnie. Ze strachu. A tak na marginesie- co ma Lempart do macierzyństwa….? Niech sobie ta „Levakusidiotus vulgaris” zobaczy zdjęcia z opuszczonego obozu (19.11.21) Najeźdźcy muzułmańscy zostawili m.in. śpiwory - wiedzieli, że znowu wszystko dostaną od takich „Levakusidiotus vulgaris” jak Lempart.

 • "Bóg pokarał Polskę głupim społeczeństwem. Dlaczego?"

  Kompletna bzdura ! Nasze Społeczeństwo niczym się nie różni od innych nacji, a nawet niektóre przewyższa, gdyż znaczna jego część kieruje się tzw. "zdrowym rozsądkiem". Pośrednio o tym świadczy liczba wyszczepień - jest znacznie niższa niż podają ściek-mendia. Zdolność " kombinowania" i radzenia sobie w trudnych warunkach także przetrwała. Znacznie się natomiast obniżył poziom wykształcenia, pomimo wzrostu osób je posiadających. U innych jednak jest jeszcze gorzej. Trzeba przy tym wziąć jeszcze pod uwagę kilkanaście lat indoktrynacji globalistycznej, której wielu nie udało się narzucić.

   • @Gość#Playset#

    Aktualnie ma to niewiele ze społeczeństwem Polskim, proszę sprawdzić co się dzieje w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii , Rosji , Niemczech, Francji itd. Nie oznacza to jednak, że u nas będzie lepiej. Zarówno tamte społeczności - jak i nasza, zostały postawione przed faktami dokonanymi. To jednak nie koniec, gdyż świadomość i opór systematycznie wzrasta.

 • "Bóg pokarał Polskę głupim społeczeństwem. Dlaczego?"

  --------------------------

  To nie tak. Diablisko zamordowało ostatecznie II RP - wcześniej zabory - bo z jakichś powodów diablisko to uznało, że tak trzeba.

  Jeżeli już Bóg pokarał w odniesieniu do obecnego stanu - to pokarał wspólnotą rozbójniczą wywodzącą się z kryminalnego marginesu tzw. polactwa i tymi co to ich ojcem jest diabeł - a których przysłał tutaj towarzysz Stalin - i to wcale nie na czołgach - tylko w wagonach osobowych.

  Na koniec - większość ludzi zachowuje się adekwatnie do podstawianej im rzeczywistości przez czarci pomiot - i to nie dotyczy tylko Polaków.

 • Nie wiem jak to należy rozumieć.

  Polska jest w czołówce państw Europy w których najwięcej dzisiaj ludzi umiera. Zajmuje trzecie miejsce po Rosji i Ukrainie.

  Czy to jest prawda, czy kłamstwo?

  Jeżeli to jest prawda, to co jest tego przyczyną?

  Jeżeli natomiast jest to kłamstwo, to dlaczego ktoś kłamie?

  Czy Polacy nie umieją liczyć?

  Czy Polacy tak się boją (kogo?) że nie ujawniają prawdy?

  A gdzie są ci sławni polscy patrioci, którzy kochają Polskę i nic nie robią w sprawie życia i śmierci Polaków?

  • @Gość#Nie wiem jak to należy rozumieć.

   //A gdzie są ci sławni polscy patrioci, którzy kochają Polskę i nic nie robią w sprawie życia i śmierci Polaków//

   Ci sławni patrioci w grobach się przewracają .

   • @Asgard#Gość#Nie wiem jak to należy rozumieć.

    "A gdzie są ci sławni polscy patrioci, którzy kochają Polskę i nic nie robią w sprawie życia i śmierci Polaków?"    Ja tam starałem się jak mogłem, ale i tak ledwie trójkę udało mi się dodać do społeczeństwa. Źle, że niektórzy woleli wyjechać niż dorzucić tu swoją cegiełkę.

    • @Gość#Asgard#Gość#Nie wiem jak to należy rozumieć.

     Chodzi o teraz, o myślenie głową; dlaczego Polacy umierają?

     Nie chodzi o to jak Pan kiedyś tego dolnego organu używał.

  • @Gość#Nie wiem jak to należy rozumieć.

   "Polska jest w czołówce państw Europy w których najwięcej dzisiaj ludzi umiera. Zajmuje trzecie miejsce po Rosji i Ukrainie.

   Czy to jest prawda, czy kłamstwo?"   Kłamstwo.   Reszta pytań to konsekwencja tendencyjnej kłamliwej odpowiedzi której autor komentarza udzielił sobie sam.

   Więc po co pyta?

 • Ja bym to ujął tak, gdy Bóg chce pokarać naród, to mu rozum odbiera

  I taka jest prawda, wybraliśmy złodziei, nepotów, kłamców, bufonów, chłoptasiów z rozbujałym ego i zwykłe miernoty łapiąc się na ich patriotyczne nutki a także dobroczynność kosztem innych. Pytam, komu była potrzebna krew młodych matek na rękach Jarosława K. Julii P. (Wolfgangowej), czy też oszołomów w stylu Godek. Komu płacz dzieci, "Mamo nie wierzę, że nie żyjesz..." W sprawie aborcji mieliśmy trudną lecz przez większość akceptowalny konsensus. Po co było to niszczyć? By skonsolidować elektorat oszołomów? By przykryć pasmo afer sitw PiS? Tego już nie przykryją. Sitw gryzących się w PiS? Kaczyński krzyczy, że izba dyscyplinarna nie zdała egzaminu, ale za istnienie tej nielegalnej kawiarenki kasty Ziobro płacimy kary. Mr. Zero upiera się, że ma istnieć, choć żaden jej wyrok nie ma żadnego znaczenia. Więc czemu nie rozwiązać i jeden konflikt zniknie? Nie, złodziej pieniędzy na wsparcie ofiar przestępstw musi udowodnić, że jego Ego jest największe.  Ale nic, jest szansa, że rozbujała inflacja, do czego niedojny doprowadziły trzepną "naród głupi" po kieszeni tak dobrze, że już tego nie kupi. I będzie można przystąpić do ratowania tej ruiny co z Polski zrobili.

  • @Zawisza Niebieski#Ja bym to ujął tak, gdy Bóg chce pokarać naród, to mu rozum odbiera

   Zawiszo

   Ty się martwisz, że coraz więcej Polaków zaczyna myśleć samodzielnie i to jest wielkie niebezpieczeństwo dla takich jak ty. Może się okazać, że będą chcieli was rozliczyć.

   I nie będzie miło

   • @Krzysztof J. Wojtas#Zawisza Niebieski#Ja bym to ujął tak, gdy Bóg chce pokarać naród, to mu rozum odbiera

    Panie Krzysztofie, jak do tej pory to nas jest jeden i do żadnej organizacji poza harcerstwem w podstawówce nie należę i nie należałem. Tak więc nie należę do PiS, które miejmy nadzieję Polacy rozliczą. Ostatnio dość kiepsko idzie aferzystom, złodziejom i nepotom.

  • @Zawisza Niebieski#Ja bym to ujął tak, gdy Bóg chce pokarać naród, to mu rozum odbiera

   Nikt ich nie wybrał, tylko sami się wybrali dzięki ordynacji wyborczej, którą sami sobie upichcili.

   Wszystkie wybory w PL to zawsze był wybór między dżumą a cholerą.

   A Bóg nie karze tych, co w niego faktycznie wierzą, a nie tylko udają wiarę bałwochwalczymi praktykami

  • @Gość#Dyskusja

   Śmieciu - albo się podpisujesz albo spierdalaj z NE24 !

 • Polskie społeczeństwo nie tyle jest głupie ...

  ... co przede wszystkim BARDZO NAIWNE. Dlatego "Czas Solidurności" nie był głupotą lecz doskonale wykonaną prowokacją na naiwniakach, którzy wierzyli w zachodnią demokrację i dobrobyt jak w jaki święty obrazek NMP.

  To co obecnie widzimy z tymi kolejnymi prowokacjami polactwa i dzieci diabła to tylko kontynuacja starych metod przystosowanych do nowej rzeczywistości. A nie jest ona wcale taka różowa ani dla jednych, ani dla drugich.

  Ciekaw jestem czy ta prorokowana "iskra z Polski" faktycznie się pojawi, bo na zmądrzenie społeczeństwa nigdy nie jest za późno. Oczywiście wszyscy nagle nie zmądrzeją, ale jeśli przestaną być naiwni to już będzie bardzo wielki postęp.

  • @KST#Polskie społeczeństwo nie tyle jest głupie ...

   Jestem wielce zainteresowany jak Pan rozumie tę "iskrę z Polski"?   To bardzo ciekawe może być, bo niektórzy sobie to wyobrażają, że społeczeństwo się skonsoliduje "w jedną pięść" i ta pięść da w mordę... no komu?   Zatem, może podyskutować, czym może być ta "iskra z Polski"?

   • @Gość#KST#Polskie społeczeństwo nie tyle jest głupie ...

    "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje (Dz. 1732) "    A czy Polska ( jej mieszkańcy ) jest posłuszna jego Woli ?    Czy wykorzystujemy swoją Wolną Wolę do kreowania własnego życia uwzględniając oczywiście dekalog ? Czy może poddajemy się Woli pomiotów czarcich ( lecąc tutejszym klasykiem ) bojąc się odpowiedzialności za siebie ? Przecież On wyraził się jasno: " Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną " Więc dlaczego autorytetem ( Bogiem ) są jakieś Kaczyńskie, Tuski, Trzaskowskie czy Morawieckie ?    Pozdrowienia od Magdaleny z domu Apostoł ( od strony matki ) matki Bogumiła zamieszkałej w Świętoszowie.

  • @KST#Polskie społeczeństwo nie tyle jest głupie ...

   Super komentarz.

 • Wolność

  Witam.  Nie jesteśmy głupim narodem, obecnie: Zastraszonym!  Czego się boisz ? - Kabaret OT.TO jako 777  Czego, się boisz czego Nad nami niebo.

  A obok ci, z którymi Konie, kraść można konie.

  Bo to nie koniec. Do końca kawał drogi.

  Czego, się boisz czego Nad nami niebo No a przed nami jeszcze Tyle, przed nami tyle.

  Ani na chwilę Się nie oglądaj wstecz, bo Wielu, było ich wielu.

  Nie mieli celu I tylko jedno w głowach.

  Kasa, brała ich kasa To inna rasa Kasa i kiełbasa.

  Czego, się boisz, czego Nad nami niebo.

  No a przed nami cały świat!!!